تاریخ : چهارشنبه 22 خرداد 1398
کد 76516

آزادسازی 6هکتار از اراضی کشاورزی شمیرانات به ارزش ریالی 1200میلیارد ریال

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات از آزادسازی 6هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به ارزش ریالی 1200میلیارد ریال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایلکا افزود: با اقدامات جسورانه جهاد کشاورزی شمیرانات رویاهای سازندگان ویلاهای غیر مجاز نقش بر آب شد.
وی ادامه داد: باهمکاری  پرسنل خدوم نیروی انتظامی کلانتری لواسان و حمایت های لجستیکی و تدارکاتی شهرداری لواسانات و با کسب دستورات لازم از رئیس حوزه قضایی لواسانات طبق تبصره  دو ماده ده قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی  و با حضور مقتدرانه قاضی اجرای احکام دادگستری لواسانات توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات تعداد 25 مورد تغییر کاربری های غیرمجاز از قبیل دیوار،  بناهای ویلایی و فندانسیون درحریم شهر لواسانات منطقه کیور، کند ، مزرعه سادات وپشت لاریجانی تخریب شد.
ایلکا افزود: با اجرای این عملیات تخریب، بالغ بر 6هکتار از اراضی کشاورزی  با ارزش ریالی بالغ بر 1200 میلیارد ریال آزاد سازی شد.
به گفته مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات، از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر 74مورد تغییر کاربری های غیرمجاز طبق ماده 3قانون حفظ کاربری با اخد آرای قلع و قمع و کسب دستورات تبصره دو ماده ده قانون حفظ کاربری از حوزه های قضایی لواسانات و رودبار قصران اجرا و بالغ بر 22هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان شمیرانات آزاد سازی شد.
ایلکا زمین و خاک را اساسی ترین عنصر حیات بشری و جایگاه تکوین و رشد گیاهان و بسیاری دیگر از خلقت های پروردگار متعال دانست و گفت: این موهبت الهی که به رسم امانت به انسان سپرده شده امروزه اصلی ترین رکن برای توسعه کشاورزی به شمار میرود. تردیدی نیست که درهمه جوامع کوچک و بزرگ تامین امنیت غذایی نسل فعلی و آتی بشر مستلزم حفظ و پاسداشت اراضی موجود برای استفاده مستمر و موثر از آنها است؛ از این رو بهره برداری بهینه و حفاظت از آن به عنوان تضمین کننده تداوم حیات بشری، یکی از ماموریتهای مهم انسان بر روی زمین است. 
وی خخاطرنشان کرد: به همین دلیل، اکیپ گشت امور اراضی  جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات با همکاری پلیس ساختمان شهرداری لواسان، شهرداری اوشان فشم و میگون  و بخشداری های لواسان و رودبار قصران با گشت های مشترک نسبت به شناسایی و توقف عملیات هرگونه ساخت وساز غیرمجاز درسطح شهرستان شمیرانات فعال هستند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 خرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 30