تاریخ : سه شنبه 21 خرداد 1398
کد 76397

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران: راه های مواصلاتی استان تهران محورهای توسعه قلمداد می شوند

محمد تقی زاده در بازدید از محورهای اصلی شهرستان از جمله محل احداث تقاطع غیر همسطح مهرآباد و محور هراز اظهار داشت: راه های مواصلاتی استان تهران، محورهای توسعه قلمداد می شوند که در این راستا با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات جاده های مواصلاتی منتهی به شمال کشور، نخستین بازدید میدانی را در شرق استان تهران قرار دادیم.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، محمد تقی زاده روز دوشنبه در بازدید از محورهای اصلی شهرستان از جمله محل احداث تقاطع غیر همسطح مهرآباد و محور هراز اظهار داشت: راه های مواصلاتی استان تهران، محورهای توسعه قلمداد می شوند که در این راستا با هدف رسیدگی به مسائل و مشکلات جاده های مواصلاتی منتهی به شمال کشور، نخستین بازدید میدانی را در شرق استان تهران قرار دادیم.

این مقام مسئول با اشاره به مزیت بازدیدهای میدانی بیان کرد: تصمیماتی که در این بازدید ها اتخاذ میشود با واقعیت های موجود محل انطباق دارد که برخی تصمیمات به منظور رفع مشکلات و برخی تصمیمات در تصمیم گیری های آینده نقش دارد که به توسعه استان کمک میکند. 

وی با بیان اینکه بررسی مشکلات این محورها را در سه برنامه اجرایی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در دستور کار داریم، خاطرنشان کرد: در برنامه کوتاه مدت، یک سری اقدامات فوری در یک بازه زمانی دوهفته ای را مدنظر قرار داریم تا نواقصی که در جاده های مواصلاتی وجود دارد، اعم از مشکلات مربوط به علائم ایمنی، گاردیل، نیوجرسی، علائم راهنمایی و رانندگی، خط کشی ها، شانه های راه ها و حتی موضوعات مربوط به پاکسازی راه ها مورد تاکید است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پس از 15 روز مجددا بازدید از اقدامات صورت گرفته در دستور کار قرار دارد، گفت: برنامه های میان مدت توسط شهرداران و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام می شود که یکی از این اقدامات، تقاطع غیر همسطح مهرآباد است که طراحی آن انجام و پس از ابلاغ نقشه، کلنگ زنی وعملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. 

معاون امور عمرانی استاندار تهران همچنین به تونل انحرافی جاده هزار متصل به منطقه مشا اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز توسط شهرداری دماوند باید مورد اصلاح هندسی قرار گیرد که طراحی آن در دست اقدام است و مقرر شده رفوژ و اصلاح هندسی آن تا پایان سال انجام شود.

تقی‌زاده در خصوص بازدید از جاده‌های شهرهای آبسرد، کیلان و آبعلی خاطرنشان کرد: بعضی از مسیر جاده‌های این شهرها دچار مشکل بود که قرار شد تا راهداری و شهرداری‌ها نسبت به اجرای عملیات روکش آسفالت یا اصلاح اقدام کنند.

وی اضافه کرد: امیدواریم این اقدامات بتواند در کاهش حوادث جاده‌‌ای در مسیرهای ارتباطی تهران به شمال کشور مؤثر باشد و شرایط ایمنی و بهتری برای شهروندان و مسافران مهیا کنیم.

آلبوم تصاویرمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران: راه های مواصلاتی استان تهران محورهای توسعه قلمداد می شوند

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 خرداد 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 102
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند