تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد 74638

ارتقای سرانه های شهری با احداث واحدهای مسکونی در اراضی 33 هکتاری شهر

مسعود مختاری شهردار قدس، با تأکید بر ضرورت توجه به بازآفرینی بافتهای فرسوده، مهمترین معضل بهره مندی از تسهیلات بازآفرینی بافتهای فرسوده را نبود سند رسمی برای املاک قولنامه برشمرد و از ارتقای سرانه های شهری با احداث واحدهای مسکونی در اراضی 33 هکتاری شهر خبر داد.

 

به گزارش مدیریت ارتباطات و امو بین الملل شورای اسلامی و شهرداری قدس، مسعود مختاری اظهار داشت: عمده معضل حوزه بازآفرینی شهری و بهسازی بافتهای فرسوده در شهر قدس، نبود سند مالکیت رسمی برای املاک قولنامه ای می باشد.

شهردار قدس با اشاره به پیگیری های مجموعه مدیریت شهرستان و تخصیص 1000 فقره وام 80 میلیون تومانی برای نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده شهر قدس، افزود: متأسفانه قولنامه ای بودن اسناد املاک در این شهر و نبود امکان ترهین سند املاک در بانک ها، موجب شده تعداد معدودی از شهروندان از تسهیلات اختصاص یافته به موضوع بازآفرینی شهری بهره مند شوند.

وی گفت: در جلسات متعددی که با حضور فرماندار، اعضای شورا و مسئولین اداره اوقاف جهت تخصیص سند مالکیتی برای املاک قولنامه ای تشکیل شده، مقرر گردیده اداره اوقاف نسبت به سنددار کردن املاک با اولویت املاک واقع در بافت فرسوده اقدام کند و امیدواریم با دریافت سند رسمی برای املاک قولنامه ای و بهره مندی شهروندان از این تسهیلات، شاهد اتفاقات خوبی در زمینه بازآفرینی شهری و بازسازی بافتهای فرسوده باشیم.

مختاری تصریح کرد: البته اقدام جدی و اصلی شهرداری در این خصوص توافق برای تملک و احداث واحدهای مسکونی در اراضی 33هکتاری شهر به منظور جلوگیری از توسعه بافت حاشیه نشین و همچنین تأمین زمین برای توسعه و تقویت سرانه های شهری است.

شهردار قدس در خاتمه بیان داشت: چنانکه این طرح در کمیسیون ماده 5 مصوب گردد با احداث واحدهای مسکونی در این اراضی و انتقال شهروندان از واحدهای واقع در بافتهای فرسوده، زمین حاصل از این انتقال را به ارتقای سرانه های شهری و تأمین زیرساختهای اساسی شهر اختصاص خواهیم داد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
  • ساعت 13
  • توسط شهرداری قدس
  • تعداد بازدید 70