تاریخ : سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
کد 74635

آغاز مرحله جدید لایروبی و آزادسازی در اراضی حریم و بستر رودخانه کرج

مدیر امور منابع آب شهرستان اسلامشهر از آغاز لایروبی و آزاد سازی در اراضی حریم و بستر رودخانه کرج در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با تلاش واحد گشت و بازرسی و همچنین  با همکاری شهرداری اسلامشهر وسعت زیادی، در اراضی بستر و حریم رودخانه کرج  محدوده چیچکلو در حال آزاد سازی و لایروبی می باشد.
وی افزود: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه و مجاری آب های سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر ها، گروه گشت و بازرسی آب های سطحی به طور مداوم در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فورا اقدامات لازم جهت رفع تصرف صورت می گیرد.
همچنین گیتی پژوه گفت: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود زیرا رودخانه ها یکی از مهمترین منابع تأمین آب شرب و تغذیه سفره های زیرزمینی می باشد که باید از آنها به عنوان انفال حفاظت کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر به عنوان متولی منابع آب در حوزه عملکرد خود و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با هر گونه تخلف و سو استفاده از منابع سطحی و زیرزمینی برخورد جدی و قانونی می نماید.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 31 ارديبهشت 1398
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 85