جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398
کد 74110

وزیر صمت در شهرستان پاکدشت تاکید کرد:اولویت اول ما حفظ تولید موجود و رونق آن است

رحمانی گفت: باید این نگرش را داشته باشیم که هر جا یک فعالیت تولیدی در حال انجام بود باید حفظ شود و نباید تحت هیچ شرایطی شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، پنجاه و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران صبح امروز با حضور رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت،محسنی بندپی استاندار تهران، قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و فرماندار شهرستان پاکدشت و سایر اعضای این ستاد در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: امسال سال متفاوتی برای همه است و همه باید این تغییر را در نگرش و رویکرد خود ایجاد کنیم که در یک جنگ اقتصادی تمام عیار قرار داریم و  این جنگ مختصات خاص خود را خواهد داشت. تصورات ما نسبت به جنگ حاضر نباید به مانند تصورات یک جبهه نظامی باشد چرا که تهدیدات در جنگ نظامی به صورت عینی و ملموس اتفاق می افتاد اما در شرایط کنونی خاکریز این جنگ به مناسبات اقتصادی و وضعیت یک به یک واحدهای تولیدی باز می گردد. 

وي افزود:باید همه بسیج شده و اهتمام ویژه‌ای نسبت به حل مشکلات و جلوگیری از بروز آن داشته باشیم.

وزير صمت ادامه داد:در شرایط کنونی باید از تعداد و تکرار جلسات پرهیز شده و تمرکز تمامی نیروها بر حل و فصل مشکلات و توسعه کشور متمرکز شود. در روز رای اعتماد مجلس محترم به بنده رئيس جمهور به درستی اشاره داشتند که هر وزیری کمتر از ۱۴ ساعت به تلاش و فعالیت بپردازد قطعاً از برنامه‌ها عقب خواهیم افتاد و این رویه باید در همه مسئولان وجود داشته باشد.

رحمانی تاکید داشت: استاندار تهران به درستی اشاره داشت که وزارت صمت به تنهایی مسئول تولید در کشور نیست و این سخن به عقیده بنده منطق درستی دارد چرا که مثلا وقتی در منطقه شهرستان پاکدشت برق واحدهای تولیدی با چالش‌هایی مواجه شده اداره برق باید نسبت به حل این مسئله به شدت به تکاپو بیفتد و توجه جدی داشته باشد.

وزیر صمت همچنین خاطرنشان کرد: نظام بانکی باید تصمیم جدی را در خصوص وضعیت نقدینگی در بازار اتخاذ کند که به جای سوق یافتن نقدینگی به بازار سکه و مسکن و طلا شاهد هدایت آن به سمت تولید و رونق اقتصادی باشیم. با توجه به کلام مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حمایت از رونق تولید همه با یک روحیه جهادی در این راستا فعالیت خود را آغاز کردند و اولویت اول ما حفظ تولید موجود و رونق آن است. باید این نگرش را داشته باشیم که هر جا یک فعالیت تولیدی در حال انجام بود باید حفظ شود و نباید تحت هیچ شرایطی شاهد تعطیلی واحدهای تولیدی و بیکاری کارگران باشیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین در ادامه ضمن تاکید بر لزوم حمایت از کالای ایرانی نیز خاطر نشان کرد: باید از ورود هر کالایی که مشابه آن در داخل تولید می‌شود جلوگیری کنیم. در سال ۹۷ به صورت میانگین بالغ بر ۲۲ درصد کاهش واردات را در همین زمینه داشتیم و بالغ بر ۱۳۳۹ قلم کالای وارداتی ممنوع اعلام شد. در همین راستا امسال نیز باید نسبت به این مسئله جدیت لازم را به صورت مداوم داشته باشیم تا بتوانیم به رونق تولیدی که مطلوب صنعتگران و نگاه مقام معظم رهبری است برسیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نسبت به تکمیل طرح‌های در حال ساخت توجه جدی صورت بگیرد. همچنین توجه به صنعت گل و گیاه در شهرستان پاکدشت نیز از موارد پر اهمیت بوده و وزارت صمت نیز نسبت به حمایت از این صنعت در سطح استان تهران مساعدت و همراهی حداکثری خواهد داشت.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398
  • ساعت 19
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 198