جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398
کد 74109

انتقاداستاندار تهران از عدم همراهي برخي بانكها در حمايت از توليد و اشتغالزايي

استاندار تهران گفت: ما از عملکرد برخی بانک ها در استان تهران به شدت گلایه مند هستیم چرا که به عنوان نمونه دو بانک در امر اشتغال روستایی تنها ۲۱ درصد و ۳۱ درصد از تعهدات خود را انجام داده‌اند که اگر این رویه تداوم داشته باشد آن را به عنوان یک مطالبه حقوقی و قضایی دنبال خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، پنجاه و یکمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران صبح امروز با حضور رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت، محسنی بندپی استاندار تهران، قمی نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی،امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران، تمهیدی فرماندار شهرستان پاکدشت و سایر اعضا در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت اجراي اقتصاد مقاومتی در همه ابعاد اظهار داشت: امروز در یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و باید چند تدبیر را در راستای مقابله با تهدیدات استکبار در نظر داشته باشیم. اولین تدبیر از نظر بنده مردم‌ نهاد کردن اقتصاد است که بتوانیم در کنار توجه به این مهم از بخش خصوصی و تعاونی نیز در مناسبات اقتصادی بهره بگیریم. در عین حال کمک به فعالین اقتصادی نیز می تواند مجموعه اقتصاد را در حوزه‌های بیمه زیرساختی و امثال آن یاری دهد.

وی افزود: همچنین باید مراودات با کشورهای همسایه را توسعه داده تا بتوانیم منابع مورد نیاز کشور را در توسعه صادرات غیر نفتی افزایش دهیم. 

محسنی بندپی تصریح کرد: یکی از راهبردهای استانداری تهران در کارگروه های ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سطح استان شناسایی واحدهای نیمه فعال و رصد واحدهای تولیدی راکد برای فعال سازی آن است. در عین حال حفظ اشتغال و گسترش و نوسازی بسترهای موجود نیز یکی از راهبردهای اساسی است که همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها مورد تاکید قرار داده‌اند بايد رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی را در دستور کار خود به‌صورت جدی قرار دهیم.

مقام عالی دولت در استان تهران یادآور شد: در راستای توسعه فضاهای کسب و کار باید هرچه قوانین مزاحم و دست و پا گیر بر سر راه تولید را مرتفع کرده و به توسعه شرکت‌ها و واحدهای دانش بنیان و استارتاپ‌ها اهتمام داشته باشیم. 
در استان تهران نیز حمایت از واحدهای صنعتی و توسعه زیرساخت ها به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

مقام عالی دولت در استان تهران خاطرنشان کرد:بحث ارزش افزوده ،صنعت را دچار آسیب و چالش کرده و باید آن را از تولید به مصرف هدایت کنیم تا هر کس به میزان هزینه و دریافت خدمات نسبت به پرداخت مالیات اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌های با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد  باید در راستای تکمیل و توسعه در دستور کار قرار بگیرد.

استاندار تهران همچنین در ادامه با انتقاد شدید از عملکرد برخی از بانکها در سطح استان تهران تاکید داشت: یکی از مشکلات موجود در اقتصاد استان تهران عدم همکاری بانک‌ها به عنوان قوه محرکه اولیه در امر تولید است. ما از عملکرد برخی بانک ها در استان تهران به شدت گلایه مند هستیم چرا که به عنوان نمونه دو بانک در امر اشتغال روستایی تنها ۲۱ درصد و ۳۱ درصد از تعهدات خود را انجام داده‌اند که اگر این رویه تداوم داشته باشد آن را به عنوان یک مطالبه حقوقی و قضایی دنبال خواهیم کرد.
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 26 ارديبهشت 1398
  • ساعت 18
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 172