جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 74030

استاندار تهران: روابط عمومي ها در خط مقدم مقابله با جنگ رواني دشمن قرار دارند

محسنی‌بندپی گفت: روابط عمومي و رسانه‌ها به عنوان خط مقدم این جنگ باید با هوشیاری خود امید،اعتماد و نشاط را در جامعه تزریق کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، جشنواره ستارگان روابط عمومی همزمان با آغاز گراميداشت هفته روابط عمومي عصر امروز چهارشنبه با حضور محسنی بندپی استاندار تهران، جاودانی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، بابایی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری،هوشمند سفيدي مديرعامل موسسه آرمان روابط عمومي و جمعی از مدیران کل و مسئولان روابط عمومی های دستگاه ها و ادارات استان تهران در محل مجموعه فرهنگی ورزشي تلاش پایتخت برگزار شد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این مراسم ضمن اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی ها در پیشبرد اهداف مجموعه ها و دستگاه های مختلف اظهار داشت:روز بیست و هفتم اردیبهشت ماه در تقویم ملی ایرانیان به نام روز روابط عمومی و ارتباطات مزین شده و روزی است که به همت بسیاری از دست اندرکاران حوزه رسانه و روابط عمومی دارای اهمیت و ارزش والایی است.

وی افزود:خوشحالیم که امروز توانستیم از زحمات کسانی که ایفاگر نقش مهم روابط عمومی در دستگاه‌های مختلف استان هستند تقدیر كنيم. 

استاندار تهران گفت:امروز در عصری زندگی می‌کنیم که هر روز شاهد تحولات بنیادین در ابعاد مختلف محیطی هستیم و هر مدیری بخواهد در سازمان تحت امر خود کنش موثر داشته باشد باید خود را به داده های دقیق و موثق مجهز کند تا در عرصه تصمیم‌گیری سربلند بیرون بیاید.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد:مدیران اگر به داده های شفاف درون سازمان مجهز نباشند، نخواهند توانست مدیریت درستی را در بزنگاه های مختلف از خود بر جای بگذارند. روابط عمومی ها با ایفای نقش خطیر داده پردازی در این عرصه پیوند مستحکمی را ميان اهداف سازمانی با نیازها و مطالبات بیرونی برقرار می‌کنند.

مقام عالی دولت در استان تهران تصریح کرد: حیات یک سازمان و پویایی آن به ارتباط دوسویه بین سازمان و محیط بیرونی آن بستگی مستقیم دارد. نگاهی که امروزه به حوزه روابط عمومی ها وجود دارد با نگاه که در دهه های قبل نسبت به این نقش حیاتی وجود داشت با دگرگونی و تفاوت قابل توجهی مواجه شده است. روابط عمومی امروز یک علم، فن و یک هنر بی بدیل است که مدیران آن باید علاوه بر برخورداری از دانش های اجتماعی از علوم روانشناسی،جامعه‌شناسی،اقتصاد و سیاست نیز برخوردار باشند تا بتوانند به درستی در حیطه وظایف خود ایفای نقش کنند.

مقام عالی دولت در استان تهران عنوان داشت: انتظار مهم از روابط عمومی ها این است که اطلاعات هر سازمان در حوزه‌های مختلف را شناخته و بتوانند در اقدام به هنگام و اثربخش مجموعه در بزنگاه های مختلف موفق ظاهر شوند. 

همچنین مسئوليت اجتماعي افراد هم از مسائل مهمی است که روابط عمومی ها به عنوان شبکه هوشیار و هدفمند باید نسبت به صیانت از آن و انتقال آسیب‌های متوجه این مسئله به مدیر آن اهتمام داشته باشند.

استاندار تهران در ادامه ضمن اشاره به توطئه های استکبار جهانی علیه ملت ایران خاطرنشان کرد:استکبار امروز با همه اهرم‌های خود به جنگ روانی اقتصادی و سیاسی با مردم ایران برخاسته و همواره به دنبال پمپاژ یاس و ناامیدی به آحاد جامعه است. براین اساس رسانه‌ها به عنوان خط مقدم این جنگ باید با هوشیاری خود امید اعتماد و نشاط را در جامعه تزریق کنند.

وی افزود:کنشگران و تلاشگران عرصه روابط عمومی و رسانه نقش بسیار با اهمیتی در این بین داشته و می توانند با تحلیل اهداف دشمن شرايط مؤثر بسیاری را فراهم کنند که شاهد تعمیم امید نشاط و پویایی در جامعه باشیم. بر این اساس وجود سرمایه ها و ظرفیت های بالا در حوزه رسانه ها می تواند نقش قابل توجهی را در این وظایف در فضای مجازی و عمومی ایفا کند.

محسنی بندپی همچنین خاطر نشان کرد:به عنوان مقام عالی دولت در استان تهران این قول را خواهم داد تا در آینده نزدیک نشست صمیمانه ای را با تشکل های روابط عمومی داشته باشیم تا  توجه به مطالبات و دغدغه‌های فعالین این عرصه مسئولین دستگاه‌های مختلف را متوجه نقش حیاتی و اساسی روابط عمومی ها کنیم.

مقام عالی دولت در استان تهران اظهار داشت: دستگاه های دولتی این تکلیف را دارند که با بها دادن و توجه به ظرفیت روابط عمومی ها بستر لازم برای تحقق اهداف تعیین شده در این حوزه را فراهم کنند. یکی از اقداماتی که ما در استانداری تهران نسبت به آن توجه داشتیم تاکید بر حضور مدیرکل روابط عمومی استانداری در جلسات شورای معاونین بود تا بتوانیم شرایط لازم را برای ایفای نقش دیده‌بانی روابط عمومی در مجموعه استان تهران ایجاد کنیم.
 
محسنی بندپی در پایان نیز تاکید داشت: امیدواریم با توجه به برنامه‌ها و اقدامات در دستور کار روابط عمومی های سطح استان تهران شاهد تحولات اساسی در بدنه روابط عمومی دستگاه های دولتی و غیردولتی باشیم.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • ساعت 21
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 59