جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 73996

نشست معرفی رشته نوآوری اجتماعی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

تحریریه خبر- نشست معرفی رشته نوآوری اجتماعی با استقبال خوب مخاطبان به نوآوری اجتماعی در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران، در این نشست که با مشارکت معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران برگزار پس از معرفی کوتاه موسسه حامی علوم انسانی، به تعریف مفهوم نوآوری اجتماعی و فرصت‌های تحصیلی و شغلی در این رشته پرداخته شد.
محمد امین یوسفی از پذیرفته شدگان رشته نوآوری و کارآفرینی اجتماعی مدرسه علوم اقتصاد لندن و نفر نخست برندگان بورسیه حامی، به معرفی دانشگاه های مطرح این حوزه و مقایسه آن ها پرداخت و از فرآیند اخذ پذیرش گفت.
معرفی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا و مدرسه توسعه پایدار نیز از دیگر بخش‌های این نشست بود و در پایان به سئوالات حاضرین در جلسه پاسخ داده شد.
در ابتدای این نشست که با حضور هشتاد نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان برگزار شد، دکتر جوشقانی از فارغ التحصیلان دانشگاه شیکاگو و مدرس دانشگاه شریف به معرفی موسسه حامی علوم انسانی پرداخت و گفت: موسسه حامی علوم انسانی، یک سازمان مردم نهاد است که با اراده تعدادی از خیرین و اساتید دانشگاه جهت حمایت از افرادی که از بهترین دانشگاه های جهان در حوزه های علوم انسانی پذیرش گرفته اند، تاسیس شده است.
وی که مدیر عامل موسسه حامی علوم انسانی است با اشاره به ضعف ساختار آموزشی در حوزه های علوم انسانی، اهداف موسسه حامی را بیان کرد و سپس برندگان بورسیه موسسه حامی را برشمرد.
گفتنی است از آنجا که یکی از شرایط اعطای بورسیه حامی، تعهد یک سال و نیم خدمت در کشور بعد از فارغ التحصیلی است.
روح الله حمیدی مطلق مدیر آکادمی نوآوری پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف و از فارغ التحصیلان این دانشگاه نیز به تشریح یک چهارچوب علمی برای تعریف نوآوری اجتماعی پرداخت و نوآوری اجتماعی را یک رویکرد معرفی کرد. به گفته وی، کارکرد اصلی این رویکرد حل مسائل فراگیر جامعه است. نوآوری اجتماعی می تواند در فضای کسب و کار، سیاستگذاری و خیریه ها ورود پیدا کند و اثرگذاری مثبت فعالیت های این بخش ها را به شدت ارتقا دهد.
صدر قاضی از پژوهشگران دانشگاه سازمان ملل هلند که از طریق تماس اسکایپی از ژاپن در این برنامه حضور داشت، ابتدا، به تنوع دانشجویان و همچنین انعطاف در دروس ارائه شده در رشته های نوآوری اجتماعی و توسعه پایدار اشاره کرد و گفت: فارغ التحصیلان این رشته ها نگرشی میان رشته ای دارند و از همین رو برای جذب به سازمان های بین المللی گزینه های بسیار خوبی هستند.
وی اضافه کرد: پیچیدگی های مسائل پیش رو جامعه، رویکرهای میان رشته ای و نوآورانه را می طلبد و از همین حیث فارغ التحصیلان این رشته ها، افراد اثرگذاری خواهند بود.
  صدر قاضی، راجع به حقوق و دریافتی فارغ التحصیلان این رشته ها گفت و افزود: دریافتی دانش آموختگان فعالان در حوزه توسعه، در اروپا مناسب است.
وی همچنین به بیان چند مورد نوآوری اجتماعی در سطح دو کشور هند و ژاپن پرداخت.
در این نشست، هامون طهماسبی دانشجوی دکترای مدیریت دانشگاه شریف و از موسسین مدرسه توسعه پایدار به معرفی فعالیت های خود پرداخت و علی معصومی مدیر اجرایی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا نیز فعالیت های خود را معرفی کرد.
همچنین از طرف معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، کتاب ژاکت آبی به شرکت کنندگان در نشست اهدا شد.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران 2
  • تعداد بازدید 43
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران