جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 73995

توسعه 63000 مترمربعی فضای سبز شهر پردیس طی سال 97

شهردار پردیس از توسعه 63000 مترمربعی فضای سبز شهر پردیس طی سال 97 خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری پردیس، کورش گلریز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: شهرداری پردیس طی سال گذشته برنامه های متنوعی در حوزه فضای سبز اجرایی کرد که از جمله این برنامه ها می توان به مبحث توسعه فضای سبز در نقاط مختلف شهر اشاره کرد.

این مقام مسئول معتقد است که توسعه فضای سبز می تواند مزایای بسیاری از جمله ارتقای نشاط اجتماعی، سلامت جسمی و روحی شهروندان، بهبود نمای بصری و افزایش مشارکت های مردمی را به دنبال داشته باشد.

به گفته گلریز، در شهر پردیس و از ابتدای شکل گیری تا انتهای سال 96 رقمی بالغ بر 202 هکتار فضای سبز ایجاد شده که البته بر اساس افق تعیین شده در حوزه فضای سبز و طبق طرح تفصیلی باید در 11 فاز بیش از یک هزار و 150 هکتار فضای سبز ایجاد شود.

شهردار پردیس ادامه داد: همچنین طی سالی که سپری شد، 63 هزار مترمربع فضای سبز در نقاطی نظیر بوستان نورالشهدا، حاشیه آزادراه تهران - پردیس، تداوم اجرای کمربند سبز جنوبی پردیس و ... تحقق یافت.

وی ضمن تاکید بر لزوم توسعه آبیاری فضای سبز شهر پردیس از طریق آبیاری تحت فشار خاطرنشان کرد: همچنین طی بازه زمانی مذکور، 65 هزار مترمربع اجرای سیستم آبیاری تحت فشار (قطره­ ای و بارانی) در بوستان نورالشهدا، حاشیه آزادراه تهران - پردیس، جنگلکاری خرمدشت، جنگلکاری فاز یک و ... صورت اجرایی به خود گرفت.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • ساعت 13
  • توسط شهرداری پردیس
  • تعداد بازدید 61