جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 73966

بررسی پرونده های افزایش تراکم ساختمان،تغییر کاربری و تامین سرانه در کمیسیون ماده 5

معاون عمرانی استانداری تهران از طرح حدود 50 تقاضا در قالب افزایش تراکم،تغییر کاربری و تامین سرانه در شهرستانهای استان تهران در کمیسوین ماده 5 معاونت عمرانی استانداری تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به جلسه کمیسیون ماده 5 که صبح امروز (چهارشنبه) در محل استانداری تهران برگزار شد گفت: در این جلسه رسیدگی به پرونده های شهری موضوع کمیسیون ماده 5 در استان تهران پرونده های موردی در شهرهای دماوند،رودهن، شهریار، باقر شهر، ورامین و ملارد متناسب با موضوعات شهری و مسایلی در بخش تغییر کاربری و افزایش تراکم ساختمانی مطرح شد.

وی افزود: براساس روند اجرای اقدامات در کمیسیون ماده 5؛متقاضیان تقاضای خود را به شهرداری های مربوطه ارائه می دهند و فرآیند آن در اداره راه و شهرسازی و در کمیسیون فنی ماده 5 مطرح و تصمیم نهایی اتخاذ می شود.

معاون عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه در پرونده های مطرح شده 10 بند مربوط به شهرستان شهریار بود تصریح کرد: در این پرونده عمده درخواست ها مربوط به افزایش تراکم ساختمانی بود.

تقی زاده ادامه داد: برای درخواست ساخت فضای آموزشی در شهریار نیز ؛ توافق شد تا با ورود شورای آموزش و پرورش استان و به دلیل کمبود سرانه های آموزشی، شهرداری شهریار مکلف شود تا تعدادی مدرسه از محل درآمدهای شهرداری احداث کند.

وی گفت: تغییر کاربری،افزایش تراکم ساختمان و تامین سرانه ها از موضوعاتی است که در کمیسیون ماده 5 مطرح می شود.

به گفته معاون عمرانی استانداری تهران ؛مقرر شده ؛پرونده هایی که قرار است در کمیسیون ماده 5 مطرح شود باید با یک گزارش توجیهی و امکان سنجی همراه باشد و ملزومات از نظر فنی و شهرسازی و تاثیرات کالبدی و غیره در پرونده ها قید شود تا متخصصان شهرساز در قالب گزارش توجیهی و اثرات زیست محیطی و ترافیکی این تصمیمات و تقاضاها را بررسی و سپس در کمیسیون مطرح شود.

معاون عمرانی استانداری تهران در پایان گفت: برخی از درخواست های مطرح شده امروز در کمیسوین ماده 5 برای کارشناسی بیشتر به کمیته فنی ارجاع داده شد.


 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • ساعت 11
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 57