جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 73958

مطالعه و نیازسنجی محلات هدف ,دو گام مهم باز آفرینی استان تهران در سال 98

نشست مشترک هم اندیشی معاونت بازآفرینی و روسای مناطق 6 گانه شهرستانهای استان تهران پیرامون پیشبرد اهداف بازآفرینی در محلات هدف برگزار شد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان تهران  در این نشست  پرویز فیروز معاون مسکن و باز آفرینی با تاکید بر اینکه ادارات کل راه و شهرسازی به عنوان دستگاه ناظر در کنار شهرداری ها به فعال شدن پروژه های بازآفرینی شهری کمک می کنند , گفت: قطعا با مطالعه و شناسایی نیازهای محلات هدف شهر و استان تهران می توانیم اهداف بازآفرینی مدن نظر دولت و شرکت باز آفرینی شهری را بهتر و با آینده نگری درست و صحیح تری پیش ببریم و در این راستا برای جذب سرمایه گذاری در محلات توسط توسعه گران نیازمند ایجاد جذابیت اقتصادی در محلات هدف وجذب سرمایه گذاران هستیم.

در ادامه  فلاح رئیس اداره هماهنگی ستاد بازآفرینی شهری استان تهران گفت: سیاست اصلی دولت در امور مسکن و شهرسازی در فضای کنونی بازآفرینی شهری  و تامین مسکن مناسب و در خور شان شهروندان است و اعتبارات شورای برنامه ریزی شهرستانها نیز می بایست به همین سمت سوق داده شود , در حال حاضر پس از شناسایی محلات هدف , اولین و مهم ترین قدم درمبحث بازآفرینی , مطالعه دقیق نیازهای ساکنین محلات  و احصا سرانه ها و محرومیت ها و تعیین مشاور توسط شهرداریها برای مطالعات شهرهای باقیمانده ای است که مطالعات بافت ندارند .

وی تا کید کرد : در واقع نیازها حتما باید از پایین به بالا احصاء شده و  اعتماد و مشارکت مردم ساکن در محلات هدف و نیازسنجی ها  نیز باید در الویت مطالعه این محلات در سال 98 باشد تا در مراحل بعدی مطابق با نیازهای احصاء شده پروژه ها تعریف و اجرایی گردد.

وی در ادامه به دستورالعمل تدوین اقدام وعمل مشترک مطابق با برنامه های وزارت راه و شهرسازی و شرکت بازآفرینی شهری ایران در این اداره کل به عنوان هدف دوم اشاره کرد و افزود: تمامی برنامه ها و جلسات ستادهای شهرستانی و استانی باید مطابق با این دستورالعمل باشد تا اهداف مورد نظر در بحث بازآفرینی محلات هدف محقق گردد .

 فیروز همچنین در پایان از تدوین برنامه واحد اقدام و عمل مشترک تا پایان خرداد ماه در استان تهران خبر داد و گفت روسای مناطقی که تا کنون برنامه اقدام و عمل مشترک را ارائه نکرده اند در فرصت باقیمانده از تمام توان شهرستان برای پایان دادن به این موضوع استفاده کنند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • ساعت 11
  • توسط راه و شهرسازی
  • تعداد بازدید 35