تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
کد 73924

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران: قیمت خودرو در بازار کاذب است

امامی امین گفت:دست‌هایی در کار است که بازار را دچار تشنج و التهاب کند و معتقدم قیمت خودرو در حال حاضر کاذب بوده و به طور قطع در آینده نزدیک فروکش خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، نخستین جلسه کارگروه مقابله با تحریم ها در سال ۹۸ با حضور امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، چالویی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری، تعدادی از فعالین اقتصادی و صنعتی و سایر اعضا در محل استانداری تهران برگزار شد.
 
محمد امامی امین معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران ضمن اشاره به وضعیت کنونی اقتصادی در کشور اظهار داشت: اکنون در شرایط عادی قرار نداشته و وضعیت بحرانی را تجربه می کنیم که همین امر لزوم اقدام عملیاتی و جدیدتر را از سوی همه دستگاه ها می طلبد.
 
وی افزود: کارگروه مقابله با تحریم ها در استان تهران به دستور دولت تشکیل شده و از سال گذشته به انجام وظایف مقرر شده پرداخته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران تصریح کرد: یکی از مباحث مطرح شده در این جلسه در خصوص مشکلات کارخانه پلاستیک سازی سهند بود که فعالین این بنگاه تولیدی در حوزه انتقال ارز از افغانستان دچار چالش شده بودند. بر این اساس و با توجه به این که مبادلات مالی و تبادلات اقتصادی در کشورهای عراق و افغانستان به صورت ارزی نبوده و در قالب مبادلات ریالی صورت می گیرد با مباحث مطرح شده از سوی صاحبان این کارخانه تولیدی مقرر شد : نامه‌ای از سوی استاندار خطاب به بانک مرکزی تهیه و ارسال شده و مراتب جهت حل این مشکل به سمع و نظر این نهاد برسد. البته رییس کل بانک مرکزی نیز قول‌هایی در خصوص حل مشکل تبادلات تجاری در کشورهای عراق و افغانستان از سوی فعالین بازرگانی ایرانی داده و امیدواریم به زودی شاهد حل این مسائل باشیم.
 
وی افزود: شرکت بعدی که مشکلات آن در کارگروه مورد طرح و بررسی قرار گرفت شرکت سام الکترونیک نماینده شرکت سامسونگ کره جنوبی بود که به دلیل تحریم ها در جهت تأمین بخشی از قطعات خود با مشکلاتی مواجه شده بود. البته به رغم این که شرکت‌های کره‌ای و مقامات کره جنوبی علاقه‌مند به مبادلات تجاری با ایران هستند  با این حال با وجود تحریم‌ها و همچنین حجم بالای تبادلات کره‌جنوبی با ایالات متحده امریکا طبعاً ادامه این همکاری با چالش های مواجه شده است. به هر ترتیب اعضای کارگروه هفته آینده بازدید از این شرکت انجام می‌دهند تا از نزدیک در جریان مشکلات آن قرار گرفته و نسبت به حل و فصل این مشکلات اتخاذ تصمیم کنند. 
 
امامی امین یادآور شد: مهمترین درخواست این شرکت آزادسازی قیمت کالاها بود تا دست واسطه ها و دلالان از چرخه فروش محصولات سلب شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران خاطرنشان کرد: دیگر بحث مطرح شده در این کارگروه مشکلات مربوط به تامین نیاز بازار از سوی شرکت‌های خودروساز ایران خودرو و سایپا بود که این شرکت ها با توجه به عدم توانایی تامین قطعات به واسطه اعمال تحریم ها تمهیداتی را برای پاسخگویی به نیاز متقاضیان خودرو بیان کردند.
 
وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: دست‌هایی در کار است که بازار را دچار تشنج و التهاب کند و معتقدم که قیمت خودرو در حال حاضر کاذب بوده و به طور قطع در آینده نزدیک فروکش خواهد کرد.
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398
  • ساعت 09
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 37