جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
کد 73625

 جمع‌آوری ۸ هزار نفر معتاد متجاهر و حدود ۳۰۰ خرده فروش مواد مخدر

اسدی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: توانستیم  جمع‌آوری بالغ بر ۸ هزار نفر معتاد متجاهر حدود ۳۰۰ خرده فروش مواد مخدر و همچنین شناسایی و پلمپ ۱۱۰ پلاک قرمز و حدود ۷۰۰ اتاقک نسبت به ایمن سازی این مناطق نقش قابل توجهی را ایفا کنیم.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، جلسه کمیته توسعه مشارکت‌های مردمی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران صبح امروز با حضور اسدی دبیر این شورا، مروستی مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری و سایر اعضا در محل استانداری تهران برگزار شد.
 
محمد علی اسدی دبیر شورای هماهنگی  مبارزه با مواد مخدر استان تهران در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران ضمن اشاره به موارد مورد طرح در این جلسه اظهار داشت: در جلسه امروز مباحث مهمی در خصوص بحث اشتغال و کارآفرینی و همچنین مسائل مربوط به حضور سازمان های مردم نهاد مورد تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفت. 
 
وی افزود: با توجه به در پیش بودن پنجم تیرماه سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران شده تا با استفاده از ظرفیت تمامی کمیته های پنجگانه خود نسبت به برگزاری مراسم مربوط به این مناسبت اقدام کند. بر این اساس شیوه نامه اجرایی نحوه برگزاری مراسم های سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر در سطح استان تهران از سوی اعضا مطرح شده و پیشنهاد های اعضا مورد تبادل نظر قرار گرفت.
 
اسدی یادآور شد: در سال گذشته بالغ بر ۷۵۰ نوع برنامه در حوزه های مختلف اعم از مسابقات ورزشی هنری برگزاری کلاس های مردمی حضور در مدارس و مواردی از این دست از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در سالروز پنجم تیر ماه برگزار شد که امسال نیز با توجه به اقدامات صورت گرفته بیش از ۱۰۰۰ برنامه در سطح ۱۶ شهرستان استان تهران برگزار می‌شود.
 
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران همچنین در ادامه ضمن اشاره به پاک سازی و ایمن سازی محلات شوش مولوی و هرندی در پایتخت خاطرنشان کرد: توجه به پاکسازی صورت گرفته در این مناطق انتظار ما این است که اعضای شورا و دستگاه‌های عضو در آن در حوزه‌های پیشگیرانه ورود کرده برنامه‌های خود را در سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر طرح ریزی کنند.
 
وی عنوان داشت: آنچه به عنوان عوامل  آسیب‌زا و مشکلات اجتماعی در سطح محلات وجود داشت با همکاری و مشارکت هامی اعضای شورا و دستگاه‌های عضو مورد رسیدگی قرار گرفت و توانستیم  جمع‌آوری بالغ بر ۸ هزار نفر معتاد متجاهر حدود ۳۰۰ خرده فروش مواد مخدر و همچنین شناسایی و پلمپ ۱۱۰ پلاک قرمز و حدود ۷۰۰ اتاقک نسبت به ایمن سازی این مناطق نقش قابل توجهی را ایفا کنیم.
 
 اسدی ادامه داد: اکنون نیز رسیدگی به وضعیت مالکیت منازل این مناطق در دستور کار شورا قرار گرفته که یا بتوانیم با دستور مقام قضایی نسبت به مصادره منازل اقدام کنیم و یا بر اساس قوانین شهرداری نسبت به تخریب بازسازی و بهسازی آن ورود داشته باشیم.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد اکنون با همکاری سپاه پاسداران نیروی انتظامی شهرداری تهران کمیته امداد امام خمینی رحمت الله علیه، اوقاف، ثبت احوال و سایر دستگاه‌ها نسبت به شناسایی و پایش پلاک منازل این منطقه اقدام کردیم و برنامه های شورا تا ایمن سازی و ارتقای سطح سلامت عمومی در این منطقه ادامه خواهد داشت.1108
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 ارديبهشت 1398
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 74