جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 29 فروردين 1398
کد 71668

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه برگزار شد

اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان فیروزکوه در سال جاری با حضور "مهدی یوسفی جمارانی" فرماندار و حجت الاسلام امیری ارجمند و دیگر اعضا در محل فرمانداری بر گزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری فیروزکوه، مهدی یوسفی جمارانی در این جلسه ضمن تقدیر از پیگیری ها و تلاش های مدیران دستگاه های خدمات رسان در حادثه سیلاب در نقاطی از کشور گفت:مسئولین شهرستان فیروزکوه در کنار همه آحاد مردم در جهت امداد رسانی و‌کمک رسانی به هموطنان سیل زده کمک کردند و اقدامات موثری انجام دادند، از جمله جمعیت هلال احمر فیروزکوه  که ساماندهی و جمع آوری کمک ها و ارسال اقلام را برعهده داشت.
وی همچنین از ارسال یک محموله توسط آموزش و پرورش به مناطق سیل زده خبر داد و  گفت: شهرداران شهرهای فیروزکوه و ارجمند نیز پس از ارائه خدمات به شهرستان سوادکوه بلافاصله ماشین آلات مهندسی را به استان های جنوبی و غربی اعزام شدند.
فرماندار فیروزکوه با اشاره به تعیین استان تهران به عنوان معین استان خوزستان و شهرستان دشت آزادگان و اعزام تجهیزات و ماشین آلات به این شهرستان گفت: در شهرستان دشت آزادگان با حضور کارشناسان استان تهران نقریبا ۲۵ کیلومتر سیل بند احداث شد و ضمن استقرار۳۳ موکب از استان تهران،  روزانه بالغ بر ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ وعده غذا نیز پخت می شود.
جمارانی گفت: در سال ۹۷ اقدامات و تلاش های زیادی در‌جهت رفع موانع و تسهیل و جذب سرمایه گذاری انجام شد و  17طرح مختلف با معرفی به بانک های عامل موفق به اخذ تسهیلات شدند که رقم قابل توجهی بود.
وی خاطرنشان کرد:در بحث تسهیلات مشاغل خانگی نیز شهرستان فیروزکوه موفق به کسب رتبه اول در استان تهران شد که در مجموع با تلاش مدیران شهرستان بیش از ۱۴۰۰ شغل ایجاد شد.
نماینده عالی دولت در فیروزکوه حضور مستمر در شهرک های صنعتی و بازدید از واحدهای تولیدی را از مهمترین برنامه‌های سال جاری دانست و گفت:با برنامه ریزی های انجام شده هر هفته با حضور در واحد های صنعتی ضمن بازدید و نشست با مجموعه مدیران در جهت رفع موانع و‌مشکلات واحد های فعال،نیمه فعال و نیمه فعال و راکد اقدام خواهیم کرد.
وی اظهار داشت:از ابتدای سال با برگزاری جلسات متعدد با روسای ادارات بیش از 40 پروژه عمرانی و‌اقتصادی پیش بینی شده است که امیدواریم در پایان سال ۹۸ به مرحله اجرا برسانیم.
امام جمعه شهر فیروزکوه  نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه در این جلسه گفت:با توجه به نامگذاری سال با عنوان رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب همه باید در راستای تحقق آن تلاش کنیم.
امیری ارجمند با اشاره به ظرفیت گردشگری شهرستان فیروزکوه گفت: جذب سرمایه‌گذار در این حوزه کمک فراوانی در  اقتصادی شهر خواهد داشت.
وی لازمه تحقق رونق تولید را هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی در شهرستان دانست و گفت: رفع موانع و مشکلات سرمایه گذاری و رونق گردشگری در شهرستان فیروزکوه نیازمند همکاری و مساعدت دستگاههای دولتی است.
وی ادامه داد:انتظار می رود در راستای تحقق شعار سال با حمایت از سرمایه گذاران در حوزه گردشگری زمینه ایجاد درآمد و اشتغال پایدار در شهرستان ایجاد شود.
امام جمعه شهر فیروزکوه ضمن تشکر از حضور مردم و مسئولین در راهپیمایی اخیر و حمایت از سپاه پاسداران گفت:هفته گذشته در راهپیمایی بعد از نماز جمعه شاهد حضور حداکثری مردم و مسئولان در جهت حمایت از سپاه بودیم که نشان دهنده جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در میان مردم و جامعه است.
حجت الاسلام امیری ارجمند در خصوص همدلی مردم ایران در خصوص سیل اخیر اظهار داشت: در شهرستان فیروزکوه نیز با هماهنگی فرمانداری و ادارات خدمات رسان در ارسال اقلام و اعزام نیروهای انسانی به این مناطق و کمک های مردمی اقدامات قابل توجهی انجام شد که قابل تقدیر است.
 

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 فروردين 1398
  • ساعت 15
  • توسط فرمانداری فیروزکوه روابط عمومی
  • تعداد بازدید 61
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری فیروزکوه