تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 71334

«سیلاب» محور گفتگوی استاندار و مدیران سازمان مدیریت

رئیس و معاونین سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در دیدار با استاندار تهران درباره برامه های آینده استان و حادثه سیلاب در کشور بحث و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،بعد از ظهر روز شنبه، "نعمت اله ترکی" رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ،به همراه معاونین و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان مدیریت، با "انوشیروان محسنی بندپی" استاندار تهران در طبقه شانزدهم ساختمان استانداری دیدار کردند.

در این جلسه، یکی از مهمترین محورهای گفتگو، موضوع حادثه سیلاب در شمال و جنوب کشور بود، که استاندار از خدماتی که تیم استان تهران در خوزستان برای مدیریت بحران به عنوان استان معین انجام داده بود (ارسال 160 ادوات سنگین به خوزستان)سخن گفت و رئیس سازمان مدیریت استان تهران هم با اشاره به نعمات و خسارات سیلاب اخیر، گفت: قطعا اگر این بارش ها نبود با چالش بزرگی در سال 98 برای کشاورزان و تامین آب شرب در شهرهای کم برخوردار مواجه بودیم که شاید با بحران مهاجرت زیست محیطی رو به رو می شدیم.

استاندار تهران گفت: آبخیزداری باید اولویت هر استان باشد و خوشبختانه در استان تهران حادثه سیلاب نداشتیم، اما 30 نقظه آسیب پذیر اعم از پل ها و جوی های کم عرض در تهران وجود دارد که سازمان مدیریت باید در آیین نامه اجرایی سند آمایش سرزمینی درمورد شناسایی نقاط بحرانی و آسیب زا نکاتی را مدنظر داشته باشد.

وی با بیان اینکه در سال 98 مدیریت در بحران و مدیریت در منابع باید به درستی انجام بگیرد، افزود: اثر تخریبی سیل نسبت به زلزله بسیار بیشتر است و یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از سیلاب بعد از آبخیزداری، عدم تجاوز به بستر و حریم و لایرویی رودخانه ها است. 

در پایان، ترکی و محسنی بندپی گفتند: همان طور که استان تهران، نخستین استان امدادرسان در حادثه سیل جنوب کشور بود، همچنان این کمک ها ادامه خواهد داشت./1108

 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • ساعت 11
  • توسط سازمان مدیریت
  • تعداد بازدید 19