تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1398
کد 71328

۲ هکتار از اراضی کشاورزی شمیرانات به چرخه تولید بازگشت

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات اظهار داشت: با اجرای احکام قضایی ۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان شمیرانات به چرخه تولید بازگشت.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ایلکا در این باره افزود: در راستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغات درشهرستان شمیرانات که به عنوان ریه تنفسی شهر تهران محسوب می شود، با دستور حوزه قضایی لواسانات ۱۰ مورد بنای غیر مجاز در روستای هنزک بخش لواسانات شهرستان شمیرانات تخریب شد.
وی ادامه داد: به دنبال اجرای این عملیات، ۲هکتار از اراضی کشاورزی آزاد سازی شد و به چرخه تولید بازگشت.
ایلکا ارزش ریالی این بناها را بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: این اراضی کشاورزی بدون مجوز تغییر کاربری داده شده بودند که به سرعت تخریب شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات اضافه کرد: در سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۳۰۰ مورد ساخت و سازهای غیر مجاز بصورت ویلا در شهرستان تخریب و اراضی اعاده به قبل شده بالغ بر ۳۶هکتار بوده است.
وی تاکید کرد: همچنین این مدیریت در سال ۱۳۹۸با دقت بیشتر و بازدید روزانه از اراضی کشاورزی با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز برخورد قانونی داشته و از ابتدای سال تاکنون با ساخت ۲۷ مورد بنای غیرمجاز جلوگیری کرده است.
ایلکا خاطرنشان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات به متقاضیان تغییر کاربری اراضی کشاورزی در حریم و خارج از بافت روستا اعلام می کند پیش از هرگونه ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح اقدام کنند.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 26 فروردين 1398
  • ساعت 11
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 19