Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 9 آذر 1393
کد 6996

شانزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی درپاکدشت با حضور فرماندار برگزار شد

قاسمی فرزاد گفت: برگزاری مانور زلزله و ایمنی سبب می شود در مواقع بحران کمترین میزان خسارت و تلفات را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،شانزدهمین مانور سراسری زلزله وایمنی در مدارس پاکدشت در دبیرستان نمونه دولتی امام رضا (ع) و با حضورعلیرضا قاسمی فرزاد، غلامعلی خانی رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس جمعیت هلال احمر  و دیگر مسئولان این شهرستان برگزار شد.

فرماندار پاکدشت گفت : ستاد  مدیریت بحران هموار آموزش های لازم و اقدامات پیشگیرانه را به بخش‌های جامعه هدف خود مثل مردم، دانش آموزان و بخش‌های مختلف جامعه ارائه می‌دهند تا در مواقع بحران کمترین میزان خسارت و تلفات را داشته باشیم .

وی با بیان اینکه هر ساله 8 آذر مانور زلزله در سراسر مدارس کشور برگزار می‌شود تصریح کرد: با توجه به اینکه کشور ایران روی گسل‌های زلزله قرار گرفته است و همه روزه شاهد زمین لرزه‌های کوچک و بزرگ با انواع خسارت‌های مالی و جانی هستیم به همین منظور ستاد مدیریت بحران کشور تصمیم گرفت که در این روز این مانوربرگزار شود .

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان  افزود: هدف این ستاد از برپایی چنین مانوری این بود که دانش آموزان بدانند چه اقداماتی را در زمان وقوع زلزله باید انجام دهند تا خسارات و آسیب‌ها به کمترین حد خود برسد .

قاسمی فرزاد با اشاره به دستگاه های مدیرت بحران که شامل هلال احمر، آتش نشانی و سایر دستگاه‌هایی است که در لحظه وارد بحران می‌شوند تصریح کرد : این مانور سبب می‌شود تا این دستگاه‌ها در هنگام وقوع حادثه از شتابزدگی دور باشند تا خدمات به صورت مطلوب به آسیب دیدگان ارائه شود .

وی افزود: سایر دستگاه‌های خدمات رسان مثل اداره آب، برق، گاز و تلفن درهنگام وقوع حادثه در صحنه حضور دارند تا بتوانند خدمات خود را ارائه هند .

فرماندار شهرستان پاکدشت بیان کرد: به عنوان مثال اگر لوله گاز شکسته شود برای جلوگیری از خسارت بیشتر لوله ها ترمیم می شوند و در همین راستا سایر دستگاه ها وظایف خود را به نحومطلوب و شایسته انجام می‌دهند چرا که این مانور برای آمادگی در برابر همین بلایا وخطرات احتمالی است .

این مسئول خاطرنشان کرد: این گونه مانورها برای ایجاد آمادگی های لازم است تا در مواجهه با بلایای طبیعی به نحو شایسته ای عمل کرده و خسارات جانی و مالی را به حداقل ممکن برسانیم. لذا اتحاد، مدیریت و نظم دستگاه ها در ارائه خدمات مطلوب در مواقع حادثه بسیار حائز اهمیت و تعیین کننده است.

همچنین در این مراسم غلامعلی خانی با اشاره به اینکه حفظ بقا و زندگی برای همه انسان‌ها یک امرطبیعی است و کمک به هم نوع در دین مبین اسلام سفارش شده است اظهارکرد: این مانور امروز به صورت همزمان در 20 مدرسه پاکدشت برگزار و دبیرستان امام رضا به عنوان نمونه‌ای برای ارائه این مانور انتخاب شد .

وی خاطرنشان کرد: در مانور زلزله که هر ساله در مدارس انجام می‌شود تنها با هدف آموزش در ارتقای سطح آگاهی، دانش و آمادگی بیشتر در برابر اتفاقی مثل زلزله است.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 9 آذر 1393
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 200