تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 69806

سالانه یک میلیون و 600 هزار دام سبک در کشتارگاه تهران ذبح می شود

.
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران ،مدتی است که از اجرای طرح مقابله با قاچاق پوشاک در سطح عرضه با اولویت برندهای مشخص توسط کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران می گذرد، با وجود همه انتقادهایی که به اجرای این طرح وارد شده اما دستیابی به هدف اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم و عرضه کنندگان این کالاها مهمترین دستاوردی است که محسنی بندپی استاندار تهران بر آن تاکید دارد.

در کنار قاچاق پوشاک، در ماه های اخیر با موضوع قاچاق دام زنده نیز در کشور مواجه هستیم ،موضوعی که به گفته کارشناسان و برخی مسئولان علت افزایش قیمت گوشت است.
 
امروز در کمیسیون مقابله با قاچاق کالا و ارز استان تهران دو موضوع محوری قاچاق پوشاک و دام محور گزارش و بررسی قرار گرفت.
 
فراهانی، رئیس اتاق اصناف تهران در این جلسه با بیان اینکه در این طرح 600 واحد صنفی مورد بازرسی قرار گرفته است عنوان کرد: به همه اتحادیه پوشاک در راستای ریشه کنی کالاهای قاچاق تذکر داده شده است.
 
در ادامه موضوع قاچاق دام در دستور کار قرار گرفت.

واعظی،مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه 25 درصد کشتار دام سبک و 22 درصد کشتار دام سنگین در استان تهران است گفت: استان تهران یک چهارم فرآورده های خامی دام را دارد و سالانه یک میلیون و 600 هزار دام سبک در کشتارگاه تهران ذبح می شود.
وی افزود: 20 درصد دام سنگین کشور در استان تهران است.

به گفته واعظی؛ طی دو روز گذشته قیمت دام زنده در استان تهران 9 هزار تومان کاهش یافته است و در حال حاضر با 60 میلیون رأس دام سبک در کشور، کسری دام نداریم.
 
وی با بیان اینکه خروج دام از استان تهران بدون مجوز انجام نشده است گفت: در بهمن ماه مجوز خروج 252 رأس دام زنده  آن هم به منظور نگهداری از استان تهران صادر شد و در اسفندماه نیز مجوز خروج 320 رأس دام داده شد.
 
ذوالفقاری،مدیرکل جهادکشاورزی استان تهران نیز در این نشست با اشاره به اینکه مصرف سرانه مرغ در کشور به ازای هر نفر 26 کیلوگرم است افزود: جمعیت 14 میلیون نفری در استان تهران سالانه 365 هزار تن و روزانه یکهزار تن مرغ نیاز استان است./1108
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • ساعت 16
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 39