تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 69794

محسنی بندپی: اجرای طرح مقابله با عرضه پوشاک قاچاق باید ادامه دار باشد/ افزایش آگاهی مردم در کنترل و مبارزه با عرضه کالاهای قاچاق اثرگذار است

استاندار تهران: از طریق ارتقاء آگاهی مردم و بدون اقدامات امنیتی، اثربخشی مقابله با قاچاق کالا و ارز را پیش بردیم .
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ظهر امروز 22 اسفندماه در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران که با دستور گزارش نتایج اجرای طرح مقابله با عرضه پوشاک قاچاق و همچنین قاچاق دام برگزار شد گفت: از همه دستگاه هایی که با هم افزایی در اجرای مرحله نخست طرح مقابله با توزیع و فروش پوشاک قاچاق در استان تهران همکاری کردند تشکر می کنیم.
وی افزود: براساس گزارش اطلاعات استان تهران اقدامی که در این راستا انجام شد اثربخشی لازم را نداشته است و البته در مرحله نخست هدف اساسی اطلاع رسانی و مورد توجه قرار دادن عرضه کنندگان و عوامل فروش پوشاک قاچاق بوده است.
 
استاندار تهران با اشاره به همکاری سازمان صمت استان، اتحادیه و صنف پوشاک و نظارت سازمان اطلاعات استان در اجرای مرحله نخست طرح مقابله با عرضه پوشاک قاچاق در استان عنوان کرد:این همکاری و دستیابی به نتایج آن به عنوان تجربه ارزشمندی در اجرای این طرح است که نباید مقطعی اجرا شود و باید اجرای آن ادامه یابد.
 
محسنی بندپی؛ مقابله با عرضه کالا و پوشاک قاچاق را لازمه اجرای هدف دولت در حفظ اشتغال موجود و اشتغالزایی جدید  دانست و تاکید کرد: باید مانند کشورهای پیشرفته به تولیدات داخلی بها دهیم تا به اهداف اشتغالزایی دست پیدا کنیم.
 
وی با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص جمع آوری 4 میلیارد تومان کالای قاچاق در سطح استان تهران تصریح کرد: اعلام لیستی از اموال انبار تملیکی استان تهران که در جلسه گذشته نیز درخواست شد ، می تواند در شناسایی برخی از اموال نظیر خودروهایی با شاخص های زیست محیطی و به کار گیری آنها برای نیروی انتظامی و رفع مشکلات کمبود وسایل نقلیه در این بخش اثرگذار باشد.
 
استاندار تهران گفت: در حال حاضر با افزایش میزان تولیدات داخلی مواجه هستیم به ویژه در  نمایشگاه بهاره امسال بسیاری از کالاها تولید داخل است که با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه می شوند.
 
محسنی بندپی به موضوع درخواست واگذاری اقدامات ستاد مقابله با قاچاق کالا و ارز استان تهران از سوی ستاد کشوری اشاره کرد و افزود: از طریق ارتقاء دادن و آگاهی مردم و بدون اقدامات امنیتی اثربخشی مقابله با قاچاق کالا و ارز را پیش بردیم .
 
استاندار تهران در پایان سخنانش به بخشنامه ممنوعیت خروج دام از کشور و جلوگیری از قاچاق دام اشاره  کرد و گفت: با تدابیر اتخاذ شده لجام گسیختگی در تنظیم بازار به خوبی کنترل شده است و تقسیم بندی سهمیه استان ها در تامین گوشت استان تهران با کنترل انجام شده است./1108
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • ساعت 15
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 52