تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 69763

محسنی بندپی: برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به عنوان دو راهبرد اساسی در استانداری تهران تلاش می کنیم

استاندار تهران گفت: برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به عنوان دو راهبرد اساسی در استانداری تهران تلاش می کنیم تا در سال 98 شاهد تحقق حمایت از بخش خصوصی در کشاورزی و بازرگانی باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی امروز چهارشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با تبریک ایام در آستانه سال نو و عید نوروز گفت: همزمانی آغاز سال جدید با میلاد امام علی (ع) این امیدواری را به همراه دارد تا بتوانیم به برکت میلاد امام علی (ع) با بهره مندی از خصایل آن حضرت برای نهادینه سازی  اخلاق، عدالت و رضایتمندی مردم تلاش کنیم.
 
وی با بیان اینکه، بیانیه اعلامی مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب در سال جدید باید ملاک عمل قرار بگیرد افزود: در بند نخست این بیانیه بر اولویت نوآوری،آموزش و پژوهش تاکید دارند و بر همین اساس تلاش کنیم با توجه به استارت آپ ها کشور را از وابستگی به تولید اقلام مختلف رها کنیم.
 
محسنی بندپی در ادامه سخنانش با تاکید براینکه یکی از ضرورت های جامعه و اقتصاد ما تقویت بخش خصوصی است عنوان کرد: همه تجربه های موفق اقتصاد دنیا بر این اساس است که بتوانیم بخش خصوصی و تعاونی را پر رنگ ببینیم.

استاندار تهران گفت: در بخش های اقتصادی بهره وری، خلاقیت و نوآوری را شاهد نبودیم و اگر بخواهیم از این وضعیت خارج شویم و البته زمینه این برون رفت را داریم، یکی از راهکارها حمایت از بخش خصوصی است.

وی ادامه داد: اقتصاد در بخش کشاورزی رونق خوبی در کشور داشته است اما در بخش صنعت به دلیل وابستگی به برخی مواد، نیاز است تا تحرک و تحولی ایجاد شود.

محسنی بندپی با اشاره به تلاش استانداری تهران برای حمایت از صنایع تاکید کرد: با همکاری معاونت اقتصادی استانداری تهران و بررسی وضعیت شهرک های صنعتی استان برای این هدف که هیچ صنعت و بنگاه اقتصادی با تعطیلی مواجه نشود تلاش می کنیم.
 
استاندار تهران گفت: برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید به عنوان دو راهبرد اساسی در استانداری تهران تلاش می کنیم تا در سال 98 شاهد تحقق حمایت از بخش خصوصی در کشاورزی و بازرگانی باشیم.
 
وی در پایان عنوان کرد: در بخش کشاورزی و بازرگانی به دلیل شفافیت کمتر شاهد بهره گیری از ران ها هستیم و هرآنچه دولت ترامپ تلاش کرد در موضوع اقتصاد این بخش ضربه وارد کنند به جایی نرسیدند و امیدواریم در سال 98 بتوانیم بیش از گذشته با احیای ظرفیت ها از تنگناها عبور کنیم./1108
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • ساعت 09
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 48