تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 69753

«قاسم آباد» و «شعیب آباد» پایلوت مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی در پیشوا

فرماندار پیشوا با اشاره به لزوم آگاهی سازی و ترغیب مردم جهت مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی، گفت: روستاهای قاسم آباد و شعیب آباد به عنوان پایلوت مقاوم‌سازی بافت فرسوده انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در آئین آغاز عملیات اجرایی نوسازی بافت فرسوده روستاهای پیشوا در روستای قاسم آباد، اظهار داشت: بهسازی و احیای بافت فرسوده یکی از طرح های دارای اولویت در برنامه ششم توسعه است و در شهرستان پیشوا نیز نوسازی مناطق روستایی و شهری در دستور کار قرار گرفته است.

وی به عزم و اراده دولت در مقاوم سازی بافت فرسوده اشاره و تصریح کرد: در سال جاری کارویژه هایی برای دهیاران پیشوا تعریف شده که بازسازی و مقاوم سازی بافت فرسوده و نامقاوم روستایی یکی از مهمترین آنهاست.  

فرماندار شهرستان پیشوا بازآفرینی شهری را یکی دیگر از برنامه های اولویت دار دولت عنوان و تصریح کرد: این موضوع نیز در دستور کار شهرداری پیشوا قرار گرفته و در سال آینده شاهد اتفاقات خوب و اثرگذاری در این حوزه خواهیم بود.
 
عباسی با بیان اینکه بنیاد مسکن شهرستان پیشوا همکاری خوبی با بخشداری ها و دهیاری ها داشته است، افزود: پیشوا حدود 6700 واحد مسکن روستایی داشته که مورد بررسی و بازدید قرار گرفته و به منازلی که فاقد مقاومت و استحکام بنا بوده اخطارها و هشدار های لازم داده شده است.

وی با اشاره به ضرورت آگاه سازی و اطلاع رسانی به مردم در زمینه مقاوم سازی بافت فرسوده، گفت: دولت تسهیلات مناسبی در راستای نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته ولی پیشبرد این طرح مستلزم آگاهی و استقبال مردم است.  

فرماندار شهرستان پیشوا دو روستای قاسم آباد و شعیب آباد را به عنوان پایلوت طرح مقاوم سازی بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: با تلاش و همت دهیاران، سال آینده باید گستره اجرای این طرح افزایش یافته و به کل روستاهای شهرستان تعمیم یابد.

بر اساس این گزارش،  مراسم آغازین عملیات اجرایی نوسازی بافت فرسوده روستاهای شهرستان پیشوا با حضور حمیدرضا سهرابی، مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، حسین عباسی فرماندار پیشوا، معصومه پرندوار مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری تهران، غلامرضا صالحی مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، بخشداران، مدیران ادارات، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در آموزشگاه امام حسن مجتبی(ع) روستای قاسم آباد برگزار شد.
آلبوم تصاویر«قاسم آباد» و «شعیب آباد» پایلوت مقاوم‌سازی بافت فرسوده روستایی در پیشوا

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • ساعت 09
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 35
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا