تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397
کد 69746

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران خبر داد: عرضه 140 تن گوشت مرغ گرم با قیمت 11 هزار و 500 تومان

قاسمی‌فرزاد گفت: در حوزه عرضه گوشت مرغ گرم روزانه ۱۴۰ تن گوشت را با قیمت ۱۱۵۰۰تومان داریم که منجر به تعدیل وضعیت قیمت‌ها در بازار شده است.
علیرضا قاسمی فرزاد مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه ضمن اشاره به عرضه کالاهای اساسی در ایام پایانی سال اظهار داشت: بر اساس جلساتی که با حضور معاون استاندار تهران در حوزه اقتصادی با دستگاههای مختلف برگزار شده موضوعاتی در خصوص عرضه گوشت قرمز گوسفندی گوساله و منجمد مطرح شده و شرکت پشتیبانی امور دام استان پیگیری های لازم را در راستای بهبود عرضه این کالاها در بازار شب عید داشته است.
 
وی افزود: در روزهای پایانی سال عرضه این اقلام افزایش یافته و به عنوان نمونه در حوزه عرضه گوشت مرغ گرم روزانه ۱۴۰ تن گوشت را با قیمت ۱۱۵۰۰تومان داریم که منجر به تعدیل وضعیت قیمت‌ها در بازار شده است.
 
قاسمی فرزاد همچنین در ادامه ضمن اشاره به عرضه میوه بازار شب عید نیز یادآور شد: در خصوص عرضه این کالاها نیز تمهیدات لازم انددیشیده شده و بالغ بر ۳ هزار و ۳۰۰ تن سیب دماوند و حدود ۴۵۰۰ تن پرتقال تامسون شمال و والنسیا جنوب ذخیره‌سازی و آماده عرضه است که از روز ۲۵ اسفند ماه به صورت تدریجی  در میادین میوه و تره‌بار و در صورت صلاحدید ستاد تنظیم بازار در فروشگاههای زنجیره ای به بازار تزریق خواهد شد.
 
مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران یادآور شد:عرضه این اقلام در شهرستان‌های استان تهران نیز از طریق مباشرینی که فرمانداران معرفی می کنند توضیح خواهد شد.
 
وی همچنین در ادامه اشاره ای نیز به عرضه گوشت قرمز در استان تهران داشته خاطرنشان کرد: در خصوص عرضه این محصول نیز ۱۲۰۰ تن گوشت قرمز به مراکز دانشگاهی،بیمارستان‌ها، پادگان‌ها، زندان‌ها و مراکز مصرف عمده اختصاص یافته و در عین حال بالغ بر هزار تن گوشت میان پزندگان و صنوف مرتبط توزیع می‌شود.
 
وی در پایان افزود: بالغ بر هزار تن گوشت برای مصارف صنعتی مانند کارخانجات تولید سوسیس و کالباس و ۱۲۰۰ تن از طریق تعاونی های مصرف دستگاه ها ادارات و نهادها میان کارکنان بخش های مختلف توزیع می شود. این چهار سهمیه برای کاهش میزان نیاز بازار و تعدیل قیمت ها برای استان تهران تخصیص پیدا کرده و امیدواریم تا پایان سال شاهد ثبات در بازار عرضه این محصولات باشیم./1108
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 22 اسفند 1397
  • ساعت 08
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 90