تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 69738

توزيع مرغ منجمد با قيمت هر كيلو ١٠ هزار و ٥٠٠ تومان / افزايش سهميه مرغ گرم در استان تهران

جلسه ويژه كارگروه تنظيم بازار استان امشب به رياست استاندار تهران با موضوع وضعيت افزايش قيمت گوشت مرغ برگزار شد.


به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، در روزهاي اخير و همزمان با نزديك شدن به ايام پاياني سال شاهد افزايش قيمت گوشت مرغ گرم در بازار هستيم تا جايي كه قيمت هر كيلو گوشت مرغ امروز به مرز ١٧ هزار تومان رسيد.

بر همين اساس ، امشب حوالي ساعت ١٩ ، جلسه ويژه كارگروه تنظيم بازار استان تهران به رياست محسني بندپي استاندار تهران و با حضور معاون اقتصادي استانداري، مديركل صمت استان و مديران عضو كارگروه برگزار شد.

پس از بررسي وضعيت موجود در خصوص موضوع محوري افزايش قيمت هركيلو مرغ در ميادين و بازار ، گزارشي از نظارت انجام شده و دلايل افزايش قيمت مرغ ارائه شد.

استاندار تهران در حاشيه نشست گفت: در اين جلسه مقرر شد ؛سهميه مرغ گرم و منجمد در استان تهران افزايش يابد.

بر همين اساس قرار شد؛روزانه ٨٠٠ تن مرغ گرم ( ٦٠٠ تن از ساير استانها و ٢٠٠ تن از  اداره كل پشتيباني امور دام و همچنين ٥٠٠ تن مرغ منجمد در شبكه توزيع ميادين شهر از محور ميدان بهمن توزيع شود.

وي افزود:همچنين قرار شد اتحاديه صنوف مرغ و ماهي براي توزيع مرغ وارد شوند و ٢٠٠ تن از طريق ماشين هاي يخچال دار و ١٠٠ تن از طريق فروشگاه هاي زنجيره اي توزيع شود.

به گفته استاندار تهران با ورود مرغ منجمد با قيمت هركيلو١٠ هزار و ٥٠٠ تومان نياز بازار تأمين مي شود و با عرضه آن قيمت مرغ كاهش مي يابد و نگراني به وجود آمده در بازار مرتفع مي شود.

محسني بندپي گفت:همچنين براي توزيع گوشت قرمز ؛ از طريق وزارت صمت براي خانوار كم درآمد از طريق فروشگاه هاي معتبر و زنجيره اي براي ١٣ ميليون خانوار در كل كشور پيش بيني شده است.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 اسفند 1397
  • ساعت 21
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 34