تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 69735

نشست معاون عمرانی استانداری تهران و مدیران شهری با شهرداران

نشست تقی زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران عصر امروز 21 اسفندماه با حضورسلیمانی راد،حیدری و خراسانی مدیران کل شهری،مدیریت بحران و عمرانی استانداری،شیراوند رئیس سازمان همیاری شهرداری های استان تهران و شهرداران استان در محل استانداری تهران برگزار شد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سليماني راد، مديركل شهري و شوراهاي استانداري تهرا در این نشست گفت: آمادگي كامل براي استقبال از نوروز و تعطيلات پيش رو از سوي شهرداري هاي استان پيش بيني شده است.
 
وی افزود:تشكيل ستاد خدمات سفر،فراهم سازي امكانات در گلزار شهدا و آرامستانها براي پنجشنبه پايان سال و تجهيز آتش نشاني ها براي چهارشنبه پايان سال از جمله برنامه ريزي ها و مكاتبات هماهنگ با شهرداران است.
 
سليماني راد ادامه داد: سال ٩٧، سه هزار و ٢٢٦ ميليارد تومان با سرانه ٨٥٠ هزار تومان بودجه شهرداري ها بوده است و در سال ٩٦، يكهزار و ٤٩ ميليارد تومان از محل ماليات بر ارزش افزوده به شهرداري هاي استان تهران پرداخت شده است كه اين ميزان در ١٠ ماهه نخست سال ٩٧ ؛ يكهزار و ١٦٦ ميليارد تومان است.
 
 
٨٧٧٢ هكتار وسعت حاشيه نشيني در استان تهران است
 
خراساني، مديركل فني و عمراني استانداري تهران نیز در این نشست با بیان اینکه 6هزار و ١١١ هكتار بافت فرسوده در سطح استان تهران وجود دارد كه از اين ميزان سه هزار و ٢٦٨ هكتار در شهر تهران است گفت: شهرداري هاي استان تهران در تحقق تعداد ١١١٣ پروژه  در استان تهران كه بيشتر پروژه هاي خدمات رسان هستند نقش داشتند.
 
وی افزود: سالانه ٢٥٠ هزار نفر به جمعيت استان تهران افزوده مي شود و ٨٧٧٢ هكتار وسعت حاشيه نشيني در استان تهران است.

 
جلب رضايت مردم بيشتر در حوزه عمراني است
 
در ادامه نشست حيدري، مديركل مديريت بحران استانداري تهران  گفت: سه هزار و ٢٢٦ ميليارد تومان از سوي حوزه عمراني در استان تهران در سال ٩٧ بودجه اي براي هزينه بوده است در حاليكه اعتبار تملك دارايي استان تهران كمتر از ٣٠٠ ميليارد تومان است و همين موضوع جايگاه مهم معاونت و حوزه عمراني را نشان مي دهد.
 
به گفته وی؛كليد و رمز جلب رضايت مردم بيشتر در حوزه عمراني است
حیدری عنوان کرد: 95 درصد فعاليت هاي مديريت بحران، در اقدامات قبل از بحران متمركز است و مديراني كه پس از وقوع بحران به فكر مي افتند بيشتر تشريفاتي هستند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: از مديران و شهرداران درخواست مي كنيم از افراد غير متخصص و نيروهاي روي دست مانده براي مديريت بحران استفاده نكنند.

 
فقط ٩ درصد پسماند در كشور به شكل بهداشتي دفع مي شود
 
شيراوند، رئيس سازمان همياري شهرداريهاي استان تهران در این نشست گفت:اساسنامه سازمان همياري شهرداري هاي استان تهران با تأييد وزير و معاونان وزارت كشور به شكل اساسي در حال تغيير است.
 
وی ادامه داد: موضوع سرمايه گذاري و ايجاد درآمد پايدار براي شهرداري ها در دستور كار سازمان همياري است.
 
رئیس سازمان همیاری شهرداری های استان تهران گفت: طبق تأكيد استاندار تهران ؛ طر ح هاي بزرگ شهرداري ها با پيوست مطالعاتي زيست محيطي، سلامت، ترافيك و جمعيت اجرا خواهد شد.
 
به گفته شیراوند؛شهرداران در اجراي پروژه ها به مديريت آب، پسماند، بحران و حمل و نقل همگاني توجه كنند.
 
شیراوند عنوان کرد: سال ٩٣، براساس مطالعات انجام شده ؛ ٧٤ درصد پسماند در كشور به شكل غيربهداشتي دفع مي شد كه اين ميزان در سال ٩٧ به ٩١ درصد رسيده است و اكنون فقط ٩ درصد پسماند در كشور به شكل بهداشتي دفع مي شود و هر ليتر شيرابه، چهار هزار ليتر از آبهاي زيرزميني را آلوده مي كند
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 اسفند 1397
  • ساعت 17
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 55