تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 69734

پیشنهاد معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران؛ صندوق حمایت از اشتغال معتادان بهبود یافته تشکیل شود

حسن بیگی گفت: باتوجه به اینکه اولین مشکل بعد از بهبود برای یک معتاد اشتغال است، صندوقی تحت عنوان "صندوق حمایت از اشتغال معتادین بهبود یافته" تشکیل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ هشتمین جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی  و سازمان های مردم نهاد به ریاست شکراله حسن بیگی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران برگزار شد.

حسن بیگی درحاشیه هشتمین جلسه کمیته تخصصی توسعه مشارکت های مردمی  و سازمان های مردم نهاد که یکی از کمیته های زیرمجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران است گفت: محور این جلسه گزارش عملکرد سال 97 دستگاه های اجرایی مشخص شده توسط دبیرخانه  توسط سازمان تبلیغات، بهزیستی و یکی از سمن ها بود که متاسفانه از سازمان بهزیستی کارشناس غیر مرتبطی برای جلسه حضور داشت  و آمادگی لازم را برای ارائه گزارش نداشت.
 
حسن بیگی در خصوص عدم ارائه گزارش عملکرد بهزیستی در سال 97 به تمامی دستگاه‌های مرتبط تاکید کرد: عدم حضور مدیر ارشد  یا نماینده مطلع و  تام الاختیار در جلسه درارزیابی عملکرد مدیر موثر است و به اطلاع مدیر کل وزارت مربوطه به صورت نامه نگاری انجام خواهد شد.

وی با اشاره به نقش روحانیت در جامعه عنوان داشت: آموزش روحانیون و آشنایی با اثرات مخرب مواد مخدر در حوزه آسیب‌های اجتماعی می تواند نقش موثری در کاهش آسیب اعتیاد در جامعه داشته باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران ادامه داد: نقش آموزش در جلوگیری و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است و تمام دستگاه‌های مرتبط با تمام امکانات باید در این مسیر تمام توان خود را به کار گیرند.

حسن بیگی نقش خانواده را در مقابله با مواد مخدر مهم دانست و گفت: دولت برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید آموزش را در خانواده شروع کند که تاثیر مهمی در کاهش گرفتاری و معضلات آسیب‌های اجتماعی دارد.

وی با اشاره به اعلام دوره های  آموزشی فنی و حرفه ای اظهار داشت: دوره های آموزشی که فنی و حرفه ای اعلام کرده مورد تقاضا و نیاز کارشناسان و مددجویان نیست که مقررشد سال آینده برای آنها تصمیم بگیریم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران برای اشتغال بهبود یافتگان از اعتیاد نیز پیشنهاد داد؛ باتوجه به اینکه اولین مشکل بعد از بهبود برای یک معتاد اشتغال است، صندوقی تحت عنوان صندوق حمایت از اشتغال معتادین بهبود یافته تشکیل شود و از ظرفیت خیرین وعلاقه مندان امر مبارزه با مواد مخدر برای معتاد بهبود یافته و شخصی که واقعا قصد ندارد در آن مسیرقرار بگیرد استفاده شود./1108
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 اسفند 1397
  • ساعت 17
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 38