تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 69732

تقی زاده: مدیریت شهری به مشارکت اجتماعی و ارتباط دو سویه با شهروندان نیاز دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: ارتباط دوسویه مدیریت شهری با شهروندان بسیاری از مشکلات را مرتفع می کند و یکی از روش های آن توجه به سازمانهای مردم نهاد و تشکل ها در مدیریت شهری است.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در نشست با شهرداران استان تهران و مدیران شهری و فنی و عمرانی استانداری تهران گفت: برای مدیریت شهر که از دو بعد کالبد شهری و هویت که در قالب شهروندان نمایان می شود نیاز به مدیریتی آگاهانه و هوشمندانه است.
 
وی افزود: مدیریت شهری نیاز به برنامه ریزی صحیح دارد و با برنامه محوری به اهداف تعیین شده در راستای توسعه متوازن و موزون دست می یابد.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با بیان اینکه هوشمندسازی در نظارت و کیفیت خدمات بهتر و صرفه جویی در زمان به عنوان یک تکنیک ضروری در مدیریت شهری است تصریح کرد:  جلب رضایت شهروندان به عنوان شاخصی مهم در ارزیابی ها شناخته می شود.
 
تقی زاده در ادامه سخنانش با تاکید براینکه توسعه حمل و نقل،خدمات رسانی در پسماندشهری،و خدمات شهری و تفکیک زباله از مبدا از جمله مولفه های توسعه پایدار شهری است گفت: در شهر تهران روزانه 8 هزار تن زباله تولید می شود و اینمیزان در استان تهران 12 هزار تن است.
 
وی افزود: بهره مندی از مشارکت شهروندان مدیریت شهری باید مورد توجه شهرداران باشد و مدیریتی خلاق و منعطف به دنبال دارد به این معنا که مدیران با ابزارهای قانونی برای دستیابی به اهداف بهتر عمل می کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران به کارگیری نیروهای خلاق ،نوآور و دارای ایده راهبردی برای مواجهه با مسائل شهری را مهم دانست و عنوان کرد: مدیریت تعامل گرا باید مورد توجه شهرداران باشد و موجب می شود تا شهروندان پیشرو،مشارکت خوا و مشارکت جو شوند.
 
تقی زاده ،مشارکت کنونی در مدیریت شهری را یکطرفه دانست و گفت: ارتباط دوسویه مدیریت شهری با شهروندان بسیاری از مشکلات را مرتفع می کند و یکی از روش های آن توجه به سازمانهای مردم نهاد و تشکل ها در مدیریت شهری است.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه طرح های توسعه و عمران شهری مهمترین سند برنامه ریزی شهرها است تصریح کرد: این سند هم جایگاه قانونی دارد و هم از اهدافی برای توسعه شهر برخوردار است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: برخی دستورالعمل ها پاسخگوی نیاز امروز مدیریت شهرها نیست.
وی تاکید کرد: نیاز است تا کمیته هایی برای عضویت شهرداران در استان تهران تشکیل شود تا تجربه هریک از شهرداران در بخش های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.
 
تقی زاده به موضوع بازآفرینی بافت های فرسوده در استان تهران و نوسازی بافت ها اشاره کرد و گفت: تحقق مشارکت اجتماعی در موضوع بازآفرینی شهری در اجرای آن موثر است .
 
معاون استاندار تهران در پایان گفت: ایجاد انضباط شهری و رعایت قوانین با بهره مندی از ظرفیت منابع انسانی نقش مهمی در مدیریت شهری دارد./1108
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 اسفند 1397
  • ساعت 16
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 41