تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397
کد 69701

مرسلپور: هدایت کانال های رهاشده به سمت تصفیه خانه از مشکل بوی نامطبوع مسیر فرودگاه می کاهد

فرماندار اسلامشهر گفت: اگر بتوان آب تصفیه شده  سیستم فاضلاب کنونی را مدیریت کرده و کانالهای رها شده پساب را به سمت تصفیه خانه هدایت کرد می‌توانیم شاهد حل بخش قابل توجهی از مشکل بوی نامطبوع در این منطقه باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، محسنی بندپی استاندار تهران با همراهی سایر مسئولین دستگاه های مختلف از مراکز تصفیه خانه فاضلاب کارخانجات در جنوب غرب استان تهران بازدید کرده و در جریان روند حل مشکل انتشار بوی نامطبوع در محور فرودگاه امام خمینی قرار گرفتند.
 
مسعود مرسلپور فرماندار شهرستان اسلامشهر در حاشیه این سفر اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای حل مشکلات تصفیه خانه فاضلاب منطقه اسلامشهر اظهار داشت :مدول نخست فاضلاب اسلامشهر و واوان اکنون راه اندازی شده و همین مهم تاثیر قابل توجهی در راستای رفع نسبی بوی نامطبوع محور فرودگاه امام خمینی و منطقه جنوب غرب استان تهران داشته است.
 
وی افزود: متاسفانه مشکلی که پس از روند تصفیه فاضلاب در تصفیه خانه رخ داده؛ رها شدن دوباره پسابها و انتشار مجدد بوی نامطبوع در منطقه است.
 
فرماندار شهرستان اسلامشهر تصریح کرد :یکی از اقدامات مهمی که در راستای حل مشکل انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) صورت گرفته، پیشنهاد و راهکار ارائه شده به مسئولین مجموعه فرودگاهی  هزینه سنگین تامین آب فضای سبز این مجموعه را مدیریت کرده و با مشارکت اداره آب و فاضلاب برای انتقال آب تصفیه شده به مجموعه اقدامات لازم را ترتیب دهند.
 
وی افزود: اگر بتوان آب تصفیه شده  سیستم فاضلاب کنونی را مدیریت کرده و کانالهای رها شده پساب را به سمت تصفیه خانه هدایت کرد می‌توانیم شاهد حل بخش قابل توجهی از مشکل بوی نامطبوع در این منطقه باشیم.
 
مرسل‌پور پور تصریح کرد: دستگاه‌های جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب در کنار فرمانداری شهرستان اسلامشهر تلاش‌های خوبی را در راستای کاهش آلایندگی ها ترتیب دادند که البته هنوز به صورت کامل به خروجی مورد هدف نرسیده است و در این خصوص نیاز به اعتبارات ملی داریم.
 
فرماندار شهرستان اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: اگر خط اعتباری و بودجه ای قوی از محل اعتبارات ملی در خصوص طرح تصفیه خانه فاضلاب داشته و بتوانیم از فازبندی شدن آن جلوگیری کنیم این قول را خواهیم داد که با پیگیری های جدی صورت گرفته شاهد بهره برداری کامل در تابستان سال آینده باشیم.
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 21 اسفند 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 73