تاریخ : سه شنبه 23 بهمن 1397
کد 67779

ساعتی با استاندار تهران، در میان امیدواری  پایتخت نشینان

قاب عکسی از سه پسر شهیدش را زیر باران و سرمای 22 بهمن ماه محکم در دستانش گرفته و برای راهپیمایی و گرامیداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب به خیابان آمده . مادر سه شهید است. می گوید؛ "مشکلات زیاد داریم ، اما برای امام و انقلاب آمده ام، می خواهم عشق و علاقه به میهنم را نشان دهم و راهی جز حضور برای نشان دادن این علاقه  ندارم..."
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،

قضاوت همیشه سخت است ، به ویژه برای جوانانی که انقلاب را از نزدیک ندیدند ، تصور از افرادی که با امید برای ساختن یک ایران بهتر شلاق خوردند، زندان رفتند و هشت سال جنگ را با همه آثارش تحمل کردند اما قدر مشترک هدفشان این بود که خواستند آزاد باشیم و مقابل زیاده خواهی سر خم نکنیم .

این روزها نگاه مردم و مسئولان به چهلمین سال پیروزی انقلاب رنگ دیگری دارد. از قدر و معیار چهل سالگی همیشه به عنوان پختگی یاد می شود، پختگی برآمده از باور، و برخاسته از ایمان، انقلاب چهل ساله در شرایطی به پختگی رسیده است که  به اذعان پایتخت نشینانی که در مراسم راهپیمایی چهلمین سال پیروزی انقلاب  حضور داشتند؛ با وجود مشکلات اقتصادی، اما آمده ایم تا نشان دهیم هنوز پای آرمان های امام (ره)، انقلاب، شهدا و رهبری ایستاده ایم.

روز گذشته، 22 بهمن ماه ، مردم استان تهران همزمان با سراسر کشور چهل سالگی انقلاب را جشن گرفتند. استاندار تهران از ساعات اولیه صبح با حضور در بخش مانیتورینگ مبادی ورودی راهپیمایان در پلیس راهور، در نشستی با حضور فرماندهان راهور و ناجا و جمعی از مدیران دستگاهها برای بزرگداشت این روز مهم برنامه ریزی کردند، کیک جشن چهل سالگی انقلاب را بریدند و با امید برای ورود انقلاب ایران به دهه پنجم، آرزوی عزت و سربلندی داشتند.

محسنی بندپی،استاندار تهران پس از این مراسم از ساعت 9 صبح ، با حضور در خیابان خوش، تقاطع رودکی به جمعیت مردم در مسیر راهپیمایی پیوست.در طول مسیر گروه های مختلفی از مردم حضور داشتند، زن و مرد، کودک و نوجوان، پیر و جوان و پدران و مادرانی که فرزندان نوزاد خود را در آغوش گرفته و در راهپیمایی حضور داشتند. عشق و علاقه به میهن، انقلاب و باور به امید در چهره همه مردمانی که در مراسم چهل سالگی انقلاب آمدند، موج می زد. باوجود  تنوع در حضور گروه های مختلف مردمی از طبقه متوسط اقتصادی تا دارا، و از کسانی که با مشکلاتی در ته قلب و ذهنشان به میدان راهپیمایی آمده بودند یک نگاه برداشت می شد و آن هم؛ امید به داشتن ایرانی بهتر بود.

استاندار تهران در طول مسیر گپ و گفتی با جمعی از شهروندان داشت، عده ای با استاندار تهران سلفی گرفتند، گروهی از مشکلات و دغدغه هایشان گفتند و برخی نیز امید و آرزوهایشان را با استاندارتهران در میان گذاشتند، محسنی بندپی 12 سال نمایندگی مردم نوشهر و چالوس را در کارنامه خدمت خود  دارد، مردمان این خطه نیز که در مسیر راهپیمایی حضور داشتند، نماینده دیروز و استاندار امروزشان را شناختند و با علاقه و استقبال در کنار محسنی بندپی حضور یافتند .

استاندار تهران مسیر راهپیمایی را تا میدان آزادی حدود سه ساعت در میان مردم پایتخت گذراند،در میان مردمانی از جنس امید و وفاداری، مردمانی که به گفته محسنی بندپی؛" هر زمان انقلاب به حضورشان نیاز داشته پای صحنه آمدند."
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 بهمن 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 60