تاریخ : يکشنبه 21 بهمن 1397
کد 67648

ساماندهی حوزه فرهنگ و هنر پیشوا با احداث فرهنگسرا

فرماندار شهرستان پیشوا با اشاره به جایگاه مذهبی شهرستان پیشوا و وجود بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع)، گفت: پیشوا کانون فعالیت های فرهنگی و هنری در منطقه جنوب شرق استان تهران است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در آئین کلنگ زنی فرهنگسرای شهرستان پیشوا ظهار داشت: امروز مطالبه و آرزوی دیرینه هنرمندان و هنردوستان منطقه به سر آمد و کلنگ فرهنگسرای شهرستان به زمین زده شد.

وی بر ضرورت توجه به موضوعات فرهنگی تأکید کرد و گفت: ریشه و بنیاد انقلاب اسلامی فرهنگی است و با وجود اهمیت خدمات و دستاوردهای نظام در مباحث اقتصادی، توسعه ای و عمران و آبادانی، بیشترین توجه به مباحث فرهنگی بوده است.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه هنر و فرهنگ از ابتدای پیروزی در خدمت آرمان های انقلاب بوده است، افزود: در مقابل انقلاب اسلامی نیز عرصه و میدان را برای هنرمندان و فرهنگ دوستان گشوده و همواره پشتیبان برنامه های فرهنگی بوده است.

وی با اشاره به اینکه نمی توان ادعای حمایت از فرهنگ و هنر را داشت اما امکانات و ابزار آن را فراهم نکرد، گفت: مهمترین مطالبه هنرمندان شهرستان ایجاد یک مرکز برای تجمیع و ساماندهی مباحث فرهنگی و هنری بود؛ لذا با همکاری اعضای شورای شهر و شهرداری زمینی حدود 4000 هزار متر مربع برای احداث فرهنگسرا در سالهای گذشته اختصاص یافت و با پیگیری های صورت گرفته و عزم مسئولان بخشی از بودجه مورد نیاز این طرح نیز تأمین شد.

عباسی تصریح کرد: با ایجاد فرهنگسرا، انجمن ها و کانون های مختلف فرهنگی و هنری شهرستان با قوت و انسجام بیشتری برنامه های فرهنگی را در سطح شهر پیش خواهند برد.

وی با اشاره به جایگاه مذهبی شهرستان پیشوا و وجود بقعه متبرکه امامزاده جعفر(ع) به عنوان یک فرصت مغتنم، گفت: این شهرستان کانون فعالیت های فرهنگی و هنری در منطقه جنوب شرق استان تهران است و باید با انسجام بیشتری دنبال شود.

فرماندار شهرستان پیشوا با بیان اینکه مردم پیشوا در روند پیروزی انقلاب جریان ساز و حرکت آفرین بودند، افزود: در سال 42 و در جریان دستگیری امام خمینی(ره) حرکت معترضانه از همین شهرستان و از صحن امامزاده جعفر(ع) آغاز شد.

وی به مشارکت فعال جوانان در برنامه های مختلف فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: مردم پیشوا با حفظ تدین و روحیه انقلابی خود در مباحث فرهنگی نیز اهتمام ویژه ای داشته و دارند.

عباسی با اشاره به ضرورت تلاش همه جانبه برای تغییر ذائقه مردم و ایجاد نشاط اجتماعی، افزود: با توجه به فضای سردی که دشمن در رسانه ها ایجاد کرده و تلاش برای ایجاد یأس و نا امیدی در افکار عمومی مردم، نیازمند ایجاد یک فضای فرهنگی و شاد در جامعه هستیم.

وی افزود: بر این اساس هفته فرهنگی شهرستان از 4 تا 11 اسفند برگزار می شود و همه ادارات مباحث و برنامه های خود را در حیطه هنجارها و ناهنجاری های شهرستان برای اثرگذاری بر مردم و عرضه داشته ها و قابلیت های منطقه اجرا خواهند کرد.
آلبوم تصاویر ساماندهی حوزه فرهنگ و هنر پیشوا با احداث فرهنگسرا

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 بهمن 1397
  • ساعت 16
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 25
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا