تاریخ : يکشنبه 21 بهمن 1397
کد 67637

افتتاح میدان عرضه دام فرصتی برای کوتاه شدن دست واسطه ها در پیشوا

فرماندار پیشوا افتتاح میدان عرضه دام را فرصتی برای کوتاه شدن دست واسطه ها و دلالان در خرید و فروش دام زنده عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در مراسم افتتاح میدان عرضه دام جنوب شرق استان تهران در پیشوا با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: احداث این مرکز یکی از نیازمندی های منطقه پیشوا و از مصوبات سفر معاون اول رئیس جمهور در چند سال گذشته به منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از طرح های مختلف عمرانی به برکت نظام و جزو دستاوردهای انقلاب اسلامی است، افزود: همه توفیقات نظام مدیون خون شهدا و مجاهدت ها و مبارزات امام راحل بوده و ضروری است با پیروی از ولایت فقیه در مسیر پیشرفت و تعالی حرکت کنیم.

فرماندار شهرستان پیشوا به ظرفیت های این شهرستان اشاره کرد و گفت: عمده ظرفیت شهرستان در حوزه کشاورزی و دامی است؛ 14 هزار هکتار زمین های کشاورزی و بیش از 1300 هکتار گلخانه و واحدهای دامی فعال نشان دهنده پتانسیل بالای این منطقه است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۱ واحد گاو شیری با ظرفیت مولد موجود ۶۳۳۶ رأس، ۷۸۰ واحد پرواربندی گوساله با ظرفیت موجود ۳۶۶۲۳ رأس و ۲۰۰ واحد گوسفند داشتی با ظرفیت مولد موجود ۲۹۲۵۴ رأس در شهرستان پیشوا فعال هستند.

عباسی ایجاد مرکز عرضه دام در شرق استان تهران را فرصتی برای عرضه اصولی دام دانست و گفت: با توجه به ظرفیت فعلی و پتانسیل بالفعل منطقه جنوب شرق استان تهران در زمینه پرورش دام سبک و سنگین، لزوم عرضه اصولی و بهداشتی دام در قالب میدان عرضه دام در شهرستان پیشوا مورد توجه قرار گرفت.

وی افزود: در  همین راستا، میدان عرضه دام سبک و سنگین در فضایی به مساحت 20100 و زیربنای 8136 مترمربع با ظرفیت روزانه 1000 رأس دام سبک و 200 رأس دام سنگین در بخش جلیل آباد احداث شد.

فرماندار شهرستان پیشوا افزود: میدان عرضه دام پیشوا با سرمایه 40 میلیارد ریال در قالب مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده و 35 فرصت جدید شغلی به صورت مستقیم وغیرمستقیم ایجاد کرده است.
آلبوم تصاویرافتتاح میدان عرضه دام فرصتی برای کوتاه شدن دست واسطه ها در پیشوا

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 بهمن 1397
  • ساعت 16
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 39
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا