تاریخ : يکشنبه 21 بهمن 1397
کد 67605

استاندار تهران از بهينه سازي خدمات سلامت، كاهش بروكراسي اداري و توسعه حمل و نقل غرب استان خبر داد

محسنی بندپی گفت: مطالعات طرح خطوط ریلی غرب استان تا پانزدهم اسفند ماه به پایان خواهد رسید و امیدواریم تا با اتخاذ تمهیدات لازم از سال آینده شاهد عملیات اجرایی این پروژه باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر محسنی بندپی استاندار تهران صبح امروز به منظور افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های توسعه شهرستان شهریار به این شهرستان سفر کرد.

 استاندار تهران در این سفر با همراهی  محمودی شاه نشین نماینده قدس شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی ،طاهری فرماندار شهریار و همچنین امام جمعه این شهرستان ضمن حضور در محل گلزار شهدای شهرستان شهریار با اهداي گل و نثار فاتحه به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم ادای احترام کرد.

استاندار تهران در حاشیه جشن انقلاب در شهریار ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار داشت:در آستانه چهل سالگی انقلابی هستیم که به برکت اندیشه‌های امام راحل همدلی وحدت و یکپارچگی مردم و خون شهدا به درجه ای از بلوغ بالندگی رسیده که در ابعاد مختلف توسعه سیاسی اقتصادی فرهنگی و اجتماعی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی افزود:امروز اگر در شاخص های آموزشی، بهداشت، عدالت، رفاه و زیرساخت‌های اقتصادی ارزیابی در دستاوردهای انقلاب داشته باشیم به گواهی سازمان های بین المللی رصد کننده امروز دستاوردهای خوبی را در کشور شاهد هستیم.

استاندار تهران گفت:تاکید مکرر رهبر انقلاب همواره بر این بوده که اگر بخواهیم رفاه را برای مردم به ارمغان بیاوریم باید نسبت به جایگاه علم و دانش در کشور اهتمام و توجه ویژه داشته باشیم. بر همین اساس به عنوان نمونه اگر امروز به انرژي هسته‌ای در کشور دست یافته‌ایم مرهون توجهات و تدابیر داهیانه مقام معظم رهبری نسبت به دولت ها بوده و دستیابی به آخرین یافته‌های علمی قلب استکبار جهانی را به درد آورده است.

محسنی بندپی گفت:در ابتدای انقلاب بالغ بر ۱۶۰ هزار دانشجو در کشور مشغول به تحصیل بودند و امروز این رقم به چهار و نیم میلیون دانشجو در حوزه های مختلف رسیده است. همچنین به عنوان نمونه در حوزه سلامت نیز کشور توانسته در طول ۴۰ سال گذشته به شاخص های موفقی دست یابد.

وی همچنین ضمن اشاره به ظرفیت‌های شهرستان شهریار اظهار داشت: این شهرستان مزیت های خوبی داشته و باید با استفاده از این مزیت ها بستر استفاده و نقشه راه علمی را در راستای توسعه و بالندگی غرب استان تهران ایجاد کنیم.

استاندار تهران افزود:اسناد آمایش سرزمینی که هفته گذشته برای استان تهران رونمایی شده بود نقشه راه ما است و باید با استفاده از مزیت ها از چالش های پیش رو عبور کنیم.

وی افزود: باید زیرساخت اداری غرب استان تهران را مورد ارزیابی و بازنگری جدی قرار دهیم تا به واسطه استقرار ساختار اداری مردم منطقه در غرب استان تهران از تردد و عبور و مرور فاقد موضوعیت و تحمیل هزینه به مردم به پایتخت جلوگیری شود به این صورت که اگر در یک اداره کل در غرب استان تهران تصمیمی اتخاذ می‌شود این تصمیم در منطقه واجب اجرا بوده و نیاز چندانی به ارجاع به پایتخت نداشته باشد و این یکی از راهبردهای اساسی ماست.

استاندار تهران گفت: یکی از مشکلات شهرستان شهریار فرونشست زمین به دلیل بهره‌برداری بی‌رویه از ذخایر و منابع آبی بوده و باید با استفاده نوین از روان آب ها استفاده بهینه و علمی از پساب ها برای حوزه کشاورزی در این بخش مدیریت مصرف داشته باشیم.

وی همچنین ضمن اشاره به طرح توسعه حمل و نقل ریلی در غرب استان تهران اظهار داشت: پیشینه علمی و مطالعاتی طرح خطوط ریلی غرب استان تا پانزدهم اسفند ماه به پایان خواهد رسید و امیدواریم تا با اتخاذ تمهیدات لازم از سال آینده شاهد عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

محسنی بندپی گفت:خدمات سلامت در شهرستان شهریار باید رشد قابل قبولی پیدا کند چرا که ما با استانداردهای کشوری فاصله داریم از اقدامات در راستای ایجاد این رشد می‌تواند تسریع در عملیات عمرانی ساخت بیمارستان های نیمه کاره باشد تا بتوانیم با تکمیل و اتمام پروژه ها شاهد خدمات درمانی شایسته مردم شهریار باشیم.

وی در پایان نیز خاطرنشان کرد: در حوزه اتباع نیز باید ساماندهی لازم صورت بگیرد تا بتوانیم استقرار اتباع در شهریار را متناسب با جمعیت متمرکز در این منطقه داشته و در این راستا با راهکارهای علمی ورود کنیم.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 بهمن 1397
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 21