تاریخ : يکشنبه 21 بهمن 1397
کد 67602

فرماندار شهریار خبر داد: افتتاح پروژه هاي شهريار با بيش از ٢٢ ميليارد تومان اعتبار با حضور استاندار تهران

طاهری گفت:امروز با حضور استاندار تهران در شهرستان شهریار با اعتباري بالغ بر ۲۲ و نیم میلیارد تومان پروژه به بهره برداری خواهد رسید.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر محسنی بندپی استاندار تهران با همراهی سردار خانچرلی فرمانده انتظامی غرب استان، امام جمعه این شهرستان،محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی به شهرستان شهریار سفر کرد.

استاندار تهران در نخستین برنامه خود در این سفر با حضور در گلزار شهدای شهرستان شهریار با نثار گل به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی جنگ تحمیلی و مدافعین حرم ادای احترام کرد.

طاهری فرماندار شهرستان شهریار در ابتدای این سفر و در آیین جشن بزرگ آفتاب انقلاب ضمن اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در حوزه علم و دانش اظهار داشت: جمعیت دانش آموزی شهرستان شهریار از ظرفیت‌های بالایی برخوردار بوده و از ۴ استان کشور بیشتر است.

وی افزود: در حوزه آمایش سرزمین شهرستان شهریار در چهار موضوع کشاورزی، صنعت، گردشگری و خدمات تعریف شده که هزار و یک راهبرد و پروژه برای اسناد و آمایش سرزمینی تدوین کرده ایم که به زودی رونمایی خواهد شد.

فرماندار شهریار گفت: شهریار در حوزه محصولات دامی در تولید محصولات گوشت سفید و گوشت قرمز جایگاه ارزنده‌ای در استان تهران دارد. همچنین شرکت های تعاونی شهرستان شهریار بالغ بر ۱۲ درصد تعاونی های استان تهران را در خود جای داده است. 

وی افزود:در حوزه گردشگری همچنین با جذب ۲۲ سرمایه‌گذار و برخورداري از ٥٠ اثر ملی ثبت شده زمینه خوبی برای ارتقاء شهرستان در حوزه جذب گردشگر وجود دارد.

فرماندار شهریار گفت:سرانه ورزشی شهرستان شهریار بالغ بر یک متر برای هر نفر بوده و در حوزه درمان و سلامت نیز ۴۵۸ تخت بیمارستانی در سطح شهرستان داریم. همچنین در حوزه اهتمام به محرومان نیز در کمیته امداد و بهزیستی بالغ بر ۶۹۱ خانوار و حدود ۸۱۴۶ معلول نیز در حوزه معلولین تحت پوشش هستند.

طاهری گفت: در حوزه آب نیز هم در بخش کشاورزی و هم در بخش تاسیسات تصفیه خانه های فاضلاب طرح‌های خوبی کلید خورده که امیدواریم منجر به ارتقا توسعه در سطح شهرستان شود. همچنین برای رفع موانع تولید در حوزه کسب و کار و صنعت نیز امیدواریم تا تفویض اختیار لازم به فرمانداری در شهرستان صورت بگیرد تا بتوانیم اقدامات عملیاتی تری را در این حوزه شاهد باشیم.

فرماندار شهرستان شهریار همچنین ضمن اشاره به طرح قطار حومه ای در غرب استان تهران نیز گفت :از پانزدهم اسفند ماه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته طرح مطالعاتی این پروژه به اتمام خواهد رسید و امیدواریم بتوانیم از اوایل سال ۹۸ شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

فرماندار شهریار گفت:در آستانه چهل سالگی فجر انقلاب اسلامی که امسال با فاطمیه مقارن شده به رغم همه مشکلات و موانع موجود بالغ بر ۱۳۹ پروژه افتتاح و کلنگ‌زنی با اعتبار بالغ بر ۷۳۴ میلیارد تومان خواهیم داشت.

وی همچنین با اشاره به طرح های توسعه شهرستان شهریار در آینده نیز  اظهار داشت: پروژه مهم پالایشگاه شیر در شهرستان شهریار با  بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان در آستانه عملیات قرار گرفته و امیدواریم در سال آینده و در دهه مبارک فجر شاهد افتتاح آن باشیم همچنین پروژه دامداری ده هزار راسی شرکت میهن کلنگ زنی شده و در کنار آن مجموعه گردشگری تخت رستم برای سال آینده در دست اقدام برای افتتاح است.

وی در پایان گفت: امروز با حضور استاندار محترم تهران در شهرستان شهریار بالغ بر ۲۲ و نیم میلیارد پروژه به بهره برداری خواهد رسید.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 بهمن 1397
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 28