Aa
چهارشنبه 18 تير 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 18 آبان 1393
کد 6569

خدمات زیربنایی برای روستائیان بخش جلیل آباد پیشوا فراهم شد

فرماندار پیشوا گفت: روستاها باید به قطب تولید در کشور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، ملکوتی خواه در بازدید از روستای قشلاق جلیل آباد از نزدیک مسائل و مشکلات روستا را بررسی کرد و دستورات لازم جهت تسهیل  و رفع مشکلات صادر نمود. 

فرماندار با اشاره به رونمایی سند توسعه روستایی توسط دکتر روحانی ریاست محترم جمهور، گفت : تلاش داریم با حمایتهای اقتصادی فرهنگی وفراهم آوردن تمامی خدمات مطلوب به روستائیان زمینه ماندگاری مردم در روستاها فراهم کنیم تا بتوانیم علاوه بر توسعه روستاها  سرانه تولید را هم بالا ببریم .

ملکوتی خواه گفت: دلیل عمده مهاجرت روستاییان به شهر ضعف در توان اقتصادی و درآمد روستانشینان است . که در این سند شرایط ارائه خدمات معنوی و فرهنگی به روستاییان که رسالت اصلی دولت تدبیر و امید به حساب میآید لحاظ شده است تا روستاها به قطب تولید در کشور تبدیل شوند .

وی محرومیت زدایی از روستاها را اولویت اصلی برنامه ها عنوان کرد و افزود: خدمات زیربنایی برای روستائیان بخش جلیل آباد فراهم شده و درآینده نزدیک سازندگی، عمران و آبادانی روستاهای این بخش را با همکاری دهیاران به اجرا درمی آید .

فرماندار افزود: تردیدی نیست اگر خدمات و امکانات رفاهی به درستی در محل روستا ارائه شود روستاییان تمایل کمتری به حضور در مراکز شهری پیدا می کنند و این موضوع از مهاجرت های بی رویه جلوگیری خواهد کرد .

عباس ملکوتی خواه گفت:بهسازی معابر روستایی در راستای کاهش مشکلات روستاها انجام میشود و تحقق آن آثار مطلوبی به همراه خواهد داشت تا کمترین مشکل را در روستاها شاهد باشیم.

 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 18 آبان 1393
  • ساعت 11
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 166