جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 65593

فاز یک شهرک حمل و نقل تهران به بهره برداری رسید

فاز یک شهرک حمل و نقل تهران واقع در جنوب شهرری روز پنجشنبه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و مسئولان شهرستان ری به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ری؛ شهرک حمل و نقل عمومی تهران از سال 1369 مجوز تاسیس دریافت کرده بود و در زمینی به مساحت 300 هکتار با 75 هکتار فضای سبز، مجتمع‌های رفاهی، فرهنگی، مراکز ورزشی، هتل، مهمانسرا، تعمیرگاه و محل‌های پارک طولانی‌مدت در فازهای شهرک حمل و نقل دیده شده است تا خانواده راننده‌ها هم امکان استفاده از تسهیلات این شهرک را داشته باشند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این شهرک با 320 شرکت حمل و نقلی راه‌ اندازی می ‌شود که اکنون در فاز یک 70 شرکت حمل و نقلی در شهرک حمل و نقل حضور خواهند داشت.

‌شهرک حمل و نقل تهران تاکنون با سرمایه گذاری 3 هزار میلیارد ریال 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ساماندهی موسسات و شرکت های حمل و نقل تهران، ایجاد ارتباط نزدیک بین رانندگان و موسسات حمل و نقل، کاهش آلودگی ناشی از عبور وسایل نقلیه در تهران، تسهیل و تسریع در امر جابجایی، جلوگیری از ذخیره محموله های کارخانجات و کاهش هزینه های انبارداری و کاهش نرخ خدمات حمل و نقل کالا از مزایای راه اندازی این شرکت حمل و نقل است.

با تکمیل شهرک حمل ونقل، به تدریج پایانه‌های بار و گاراژها از تهران خارج می‌شوند و امکان تبدیل فضای آنها به مراکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری وجود دارد.

همچنین وزیر راه و شهرسازی پروژه تکمیل تقاطع غیر همسطح شهرک حمل و نقل را نیز افتتاح کرد.

عملیات اجرایی این طرح نیز با 80 میلیارد ریال از سال 1396 آغاز و هم اکنون به بهره برداری رسید.

این تقاطع چهار کیلومتر طول و 12 متر عرض دارد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 17
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری