جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 65592

ظرفیت تولید ماهیان خوراکی ورامین۱۰۰درصد افزایش می یاید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین از دومنظوره کردن استخرهای ذخیره آب شهرک گلخانه ای حصارگلی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح در سطح ۳۵استخر این شهرک، ظرفیت تولید ماهیان خوراکی ورامین۱۰۰درصد افزایش می یاید.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مدیر شیلات و امور آبزیان استان تهران به همراه مدیر جهاد کشاورزی ورامین، رئیس اداره تولیدات دامی شهرستان از مجتمع گلخانه ای حصارگلی بازدید کردند.

تاجیک، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در خصوص این بازدید اظهار داشت: مطالعه ایجاد مجتمع گلخانه‌ای در روستای حصارگلی از توابع بخش جوادآباد ورامین در زمینی به مساحت یک هزار و ۳۷۰ هکتار از سال ۱۳۸۱ آغاز و امور زیربنایی آن از سال ۱۳۸۴ شروع شد.

وی ادامه داد: این مجتمع با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، افزایش تولید محصولات گلخانه‌ای، افزایش راندمان آب آبیاری و مصرف بهینه آب به دلیل استقرار گلخانه‌های مدرن و نیز تولید ماهی در استخرهای دو منظوره احداث شده است.

به گفته مدیر جهاد کشاورزی ورامین، این مجتمع درحال حاضر استعداد بالقوه برای داشتن ۳۵ استخر ژئوممبران و بتنی با ظرفیت ۸۰۰ تا هزار مترمکعب برای ماهی دار کردن دارد.

وی بااشاره به اینکه ۲۸استخر درحال حاضر در حصارگلی فعال است، گفت: استخرهای دومنظوره این شهرک گلخانه ای تا پایان سال به ۵۴استخر خواهد رسید.

تاجیک میزان تولید ماهیان خوراکی ورامین را ۱۰۰تن اعلام کرد و گفت: با بهره گیری از این استخرهای دومنطوره ، ظرفیت تولید ماهیان خوراکی ورامین۱۰۰درصد افزایش می یاید.

وی در مورد زمان آغاز به کار این استخرها گفت: باتوجه به دبی آب و دما، استخرهای ذخیره آب شهرک گلخانه ای حصارگلی از ابتدای سال آینده، می تواند جهت پرورش ماهیان گرمآبی (کپور، آمور و...) کار خود را شروع کند.

تاجیک خاطرنشان کرد: بنابر پیشنهاد اداره دام شهرستان، متقاضیان دارای استخرهای آماده حصارگلی برای دریافت پروانه نظام صنفی (جهت پرورش ماهی) اقدام کنند.

گفتنی است استفاده دومنظوره از استخر کشاورزی، علاوه بر اشتغال زایی برای ۲۰ نفر، سبب صرفه جویی در مصرف آب نیز می شود؛ به علاوه آب این استخر به دلیل داشتن مواد مغذی برای مصارف کشاورزی بسیار مفید است و استفاده از کود شیمیایی را کاهش می دهد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 20