جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 65589

احداث کارخانه روغن کشی زیتون در تهران

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با حضور در شهرستان پاکدشت ، از طرح های کشاورزی این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامى، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، نماینده مردم پاکدشت درمجلس شورای اسلامی و فرماندار پاکدشت همچنین رییس سازمان منابع طبیعی کشور و رییس سازمان دامپزشکی کشورنیز وزیر جهاد کشاورزی را همراهی کرده و از پروژه هاى شاخص بخش کشاورزى این شهرستان بازدید کردند.

اجرای سیسستم آبیاری تحت فشار شرکت کشت و صنعت شهید مطهری به مساحت ۴۸۸ هکتار از طرح هایی بود که توسط وزیر جهاد کشاورزی مورد بازدید قرار گرفت.

این شرکت از ۲۰۸ هکتار باغ زیتون ، ۱۵۰ هکتار باغ پسته ،۱۵۰ هکتار اراضی زیر کشت گندم ، کلزا و ذرت علوفه ای برخوردار بوده و به زودی عملیات اجرایی صد هکتار گلخانه صنعتی نیز در آن آغاز می شود.

این شرکت با اعتباری بالغ بر ۱۹۱ میلیارد ریال احداث شده و برای ۲۵۱ نفر به صورت مستقیم وغیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در این بازدید از امکان احداث کارخانه روغن کشی زیتون در استان تهران گفت و افزود: این شرکت می تواند با افزایش سطح زیر کشت زیتون خود به ۳۰۰هکتار و برای افزایش بهره وری محصول خود، کارخانه روغن کشی زیتون را احداث کند.

گلخانه ای تولید نشاء مکانیزه شرکت گل و گیاه خاورمیانه واقع در شهرک گلخانه ای گلفام ، دومین مقصد وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان پاکدشت بود که فاز نخست این پروژه توان تولید یک میلیون عدد نشا در سال در زمینی به مساحت ۶.۲ هکتار را دارد.

این طرح با هدف تامین نیاز کشور به اندام های گل های زینتی، کاهش واردات و جلوگیرى از خروج ارز احداث شده و برای ۸۰ نفر شغل ایجاد کرده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به وجود ۳۴۰۰هکتار گلخانه در استان گفت: امسال هم ۲۸۰ هکتار گلخانه به وسعت گلخانه‌های استان تهران افزوده شده و این استان با ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار کشت گلخانه‌ای که عمدتاٌ در شهرستان‌های پاکدشت، ورامین و پیشوا مستقر هستند، هم از نظر وسعت و هم از لحاظ توسعه گلخانه‌ای رتبه نخست کشور را دارد.

پروژه پرورش شترمرغ درفضای باز دیگر طرح تحقیقاتی- کشاورزی پاکدشت است که مورد بازدید قرار گرفت.

این طرح در زمینی به مساحت صد هکتار و ظرفیت ۲۰۰قطعه شتر مرغ در روستای چنداب پاکدشت احداث شده و فعالیت خود را از سال ۹۶ آغاز کرده است.

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 44