جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 65574

عارف: مجمع نمایندگان استان تهران پیگیر روند ساخت پروژه مترو اسلامشهر است/احداث بیمارستان 400 تختخوابی و ورزشگاه اسلامشهر دستاورد مهمی است

رئیس مجمع نمایندگان استان تهران گفت: در موضوع پروژه مترو اسلامشهر این آمادگی از سوی مجمع نمایندگان استان تهران وجود دارد تا در صورت بروز مانع و مشکلی در روند ساخت پروژه بتوانیم برای حل و فصل آن اقدام کنیم تا شاهد راه اندازی این پروژه مهم و حیاتی بر اساس برنامه زمانبندی باشیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید و رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در آیین کلنگ ‌زنی آغاز پروژه متروی اسلامشهر گفت : مجمع نمایندگان استان تهران قبل از انتخابات مجلس دهم قول‌هایی را به مردم این شهرستان در رابطه با مسائل مختلف و از جمله پروژه مترو اسلامشهر داده بودند که به حمد خدا امروز با وجود زحمات و تلاش‌های فراوان شاهد کلنگ‌زنی این پروژه پس از سال ها هستیم.

وی افزود: در روندی که تاکنون در برنامه‌ ریزی‌های مربوط به این پروژه انجام شده تمامی مدیران شهرداران و مسئولین منطقه‌ای و استانی و همچنین نهادهای ملی همکاری خوبی داشته‌اند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اهتمام خوبی برای افزایش اعتبار قابل ملاحظه این پروژه به کار بست.

عارف گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا نیز که همواره به توسعه و پیشرفت کشور در بسیاری از نقاط ایران اسلامی توجه و تلاش ویژه‌ای داشته در این پروژه نیز به عنوان پیمانکار ورود کرده و امیدواریم شاهد بهره برداری هرچه سریعتر آن و خدمات رسانی به مردم اسلامشهر باشیم.

عارف همچنین به اهتمام اعضای مجمع نمایندگان استان تهران در رابطه با ساخت این پروژه اشاره کرد و افزود: من به خاطر ندارم که جلسه‌ای در این مجمع تشکیل شده و مسئله و بحثی درباره مترو اسلامشهر در آن مطرح نشده باشد.

رئیس فراکسیون امید مجلس یادآور شد: مجمع نمایندگان استان تهران ۴ دفتر را در شهرستان های خارج از پایتخت ایجاد کرده که اولین آن در مهر ماه سال ۹۵ در شهرستان اسلامشهر تشکیل شد تا نمایندگان مردم بتوانند ارتباط نزدیکتر و تنگاتنگی با موکلین خود در مناطق استان تهران داشته باشد، در این مدت در مجموع ۱۴۰مرتبه حضور نمایندگان در دفتر اسلامشهر را شاهد بودیم که هر یک از نمایندگان مجمع به شکل میانگین ۵ بار در این دفتر حاضر شده و با مردم به دیدار و گفتگو نشسته اند.

عارف همچنین با تشریح برخی از اقدامات اخیر در شهرستان اسلامشهر نیز تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یکی از اولویت‌های اساسی ما بود که در این راستا تمام تلاش خود را برای تغییر مجری پروژه از وزارت راه به وزارت بهداشت و درمان انجام دادیم، همچنین کلینیک فوق تخصصی هم دیگر پروژه در دستور کار بود که به لطف خدا و تلاش مسئولان پیشرفت خوبی را در روند آن شاهد هستیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس افزود: در حوزه ورزش و جوانان نیز ساخت ورزشگاه اسلامشهر در دستور کار بود که در ابتدا این پروژه با پیشرفت ۴۵ درصدی متوقف شده بود که با پیگیری های صورت گرفته این پروژه مهم نیز به بهره برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه آب و فاضلاب نیز یکی از بحث‌های جدی ما درباره شبکه فاضلاب اسلامشهر و احداث تصفیه خانه این شهرستان بود که فاز اول آن اکنون راه اندازی شده است.

عارف یادآور شد: در حوزه حمل و نقل نیز در کنار اهمیت پروژه مترو ساخت کمربندی شمال به جنوب اسلامشهر در دستور کار قرار گرفت که اکنون روند خوبی را طی می‌کند و امیدواریم با پیگیری همه دستگاه‌های منطقه‌ای و ملی به زودی شاهد راه‌اندازی این پروژه نیز باشد.

وی در پایان نیز تأکید داشت: در بحث پروژه مترو نیز این آمادگی از سوی مجمع نمایندگان استان تهران وجود دارد تا در صورت بروز مانع و مشکلی در روند ساخت پروژه بتوانیم در راستای حل و فصل آن اقدام کنیم تا شاهد راه اندازی این پروژه مهم و حیاتی بر اساس برنامه زمانبندی باشیم./خبرنگار،محمد جعفری/

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • ساعت 11
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 25