جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 65568

مراسم کلنگ‌زنی آغاز عملیات عمرانی متروی اسلامشهربا حضور استاندار تهران برگزار شد

فرماندار شهرستان اسلامشهر در مراسم کلنگ زنی پروژه مترو اسلامشهر گفت: پروژه‌ای که امروز کلنگ آن بر زمین زده می‌شود، یکی از پروژه‌های وحدت آفرین در استان تهران است.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، آیین کلنگ‌زنی آغاز عملیات عمرانی متروی اسلامشهر صبح امروز(شنبه 22 دی ماه) با حضور محسنی بندپی، استاندار تهران ، عارف، رئیس مجمع نمایندگان استان تهران، جمالی نژاد، معاون وزیر کشور، امامی‌امین و تواهن، معاونان استاندار تهران، حضرتی، کواکبیان، مافی، سعیدی، جلودارزاده، سیاوشی، علیجانی، اولاد قباد، صادقی و موسوی، نمایندگان تهران در مجلس و شهردار و فرماندار شهرستان اسلامشهر در محل کمربندی بزرگراه آزادگان برگزار شد.

مرسل‌پور، فرماندار اسلامشهر در این مراسم گفت: پروژه‌ای که امروز کلنگ آن بر زمین زده می‌شود، یکی از پروژه‌های وحدت آفرین در استان تهران است.

وی افزود: این پروژه در سال ۸۶ به تصویب رسید که بنا به دلایلی عملیات آن متوقف شد ،ا اکنون با تلاش همه دلسوزان و تلاشگران حوزه خدمت به مردم در نهادها و دستگاه‌های ذیربط شاهد فعالیت آن هستیم.

مرسل پور گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی تلاش ویژه ای در راستای اهداف این پروژه به کار گرفته و جلسات خوبی را در این خصوص برگزار کردند در این راستا جلسه ای با حضور نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و مجمع نمایندگان استان تهران و سایر مسئولین برگزار شد که باعث تسریع در روند پروژه و برنامه ریزی هرچه منسجم‌تر آن شد.

فرماندار اسلامشهر گفت: هیئت وزیران نیز نگاه هم افزایی در روند برنامه ریزی این پروژه به کار گرفت و پیشنهاد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برای واگذاری این پروژه از شهرداری تهران به شهرداری اسلامشهر ظرف پنج روز به تصویب رسید.

فرماندار اسلامشهر گفت: خوشحالیم که در آستانه دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد پروژه ای هستیم که برخی تحقق آن را رویا تلقی می کردند. هر زمان در هر برنامه‌ای وحدت در دستور کار ارکان قرار بگیرد برنامه به خوبی به پیش خواهد رفت و این پروژه نماد وحدت در استان تهران است.

مرسل پور در ادامه ضمن اشاره به پیمانکاری این پروژه نیز تصریح کرد: پیمانکاری این پروژه بر عهده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفته که با توجه به سوابق ارزشمند این نهاد در روند ساخت مترو تهران و سایر پروژه های مترو امیدواریم تا شاهد ساخت هر چه سریعتر و بهتر آن طبق برنامه زمانبندی باشیم.

وی در پایان نیز اظهار داشت: تقاضای ما از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا این است که اگر از محل این پروژه انتفاعی حاصل شد دو مدرسه با نام مترو در شهرستان اسلامشهر ساخته شده و در اختیار مردم قرار بگیرد./خبرنگار: محمدجعفری/
 
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • ساعت 11
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 40