جمعه 16 خرداد 1399
En Fa
تاریخ : پنجشنبه 20 دي 1397
کد 65552

مراکز غیرمجاز ضایعات جنوب پایتخت جمع آوری می شوند

بخشدار خاوران شهرستان ری با بیان اینکه 37 مرکز جمع آوری ضایعات در جنوب پایتخت فعال هستند، گفت: هم اکنون جمع آوری این مراکز در دستور کار قرار دارد و تمامی این واحدها ساماندهی می شوند.
حسن بابایی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون 30 هکتار از اراضی بخش خاوران در تسخیر مراکز غیر مجاز ضایعات است که 17هکتار آن رفع تصرف شده و مابقی نیز در چند روز آتی آزادسازی می شود.

وی تصریح کرد: برای تمامی این واحدها در چند نوبت اخطاریه ارسال شده و 11 مورد نیز حکم تخریب صادر و در حال اجراست.

بابایی با بیان اینکه فعالیت تفکیک غیر قانونی زباله در جنوب پایتخت را به صفر خواهیم رساند، تصریح کرد: طرح جمع آوری مراکز ضایعات جنوب پایتخت از 17 دیماه سالجاری آغاز و تا 23 دیماه ادامه دارد.

وی عنوان کرد: بالغ بر سه هزار نفر از اتباع بیگانه در این مراکز فعال هستند که ضمن جمع آوری، با این افراد برخورد قانونی نیز می شود.

بخشدار خاوران یادآور شد: بازیافت ضایعات در این مراکز غیرمجاز به بدترین شکل خود یعنی سوزاندن در محیط باز یا تخلیه پسماند خطرناک در محیط انجام می شود، ضمن اینکه تجمع این واحدها در نقاط مختلف جنوب تهران، آلودگی شدید زیست محیطی را به دنبال دارد و انتشار دود و ترکیبات سمی بر اثر سوزاندن پسماندها سلامت ساکنان مجاور را با تهدید مواجه کرده است.

خاوران از بخش های شهرستان ری در مسیر آزاد راه امام رضا (ع) واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری حدود 40 هزار نفر جمعیت دارد.
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 دي 1397
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 821
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری