تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397
کد 65490

مدیرکل روستایی استانداری تهران: "روز استارت‌آپی روستایی" برای نخستین بار در تهران برگزار می‌شود

مدیرکل روستایی استانداری تهران با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های استارت‌آپی در روستاهای استان تهران گفت: این طرح برای نخستین بار با تأکید بر مزّیت‌های اقتصادی و با محوریت ایجاد اشتغال‌ در تهران برگزار می‌شود.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،معصومه پرندوار با اشاره به لزوم اجرای طرح‌های استارت‌آپی در روستاهای استان تهران اظهار داشت: امروزه استارت‌آپ‌ها و اقدامات مبتنی بر فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان دارای اهمیت بسیار به ویژه در حوزه روستایی است که البته با رویکردهای خوبی نیز همراه بوده است.

وی با اشاره به زیرساخت‌های روستاهای استان تهران برای اجرای چنین طرح‌هایی بیان کرد: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال یکی از موضوعات اصلی در حوزه شهری و روستایی است در این راستا درصدد برآمدیم تا برای نخستین بار در سطح کشور و به صورت پایلوت در استان تهران روز «استارت‌آپی اشتغال روستایی» را برگزار کنیم.

مدیرکل روستایی استانداری تهران ادامه داد: روز «استارت‌آپی اشتغال روستایی» با حضور دهیاران استان تهران هفته آینده 23 دی‌ماه با رونمایی از 3 استارت‌آپ نمونه کشوری با همکاری دانشگاه تهران و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌شود.

پرندوار با اشاره به بررسی موضوعات تخصصی در پنل‌های روز استارت‌آپ اشتغال روستایی تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع در این پنل‌ها موضوع اسنپ و بوم‌گردی با عنوان «سرزمین هوشمند» است که با توجه به اهمیت موضوع گردشگری و بوم‌گردی و ظرفیت ویژه استان تهران در این حوزه سعی شده تمامی مکان‌ها، جاذبه‌های گردشگری و خانه‌های بوم‌گردی در سطح استان بر روی نقشه‌های google earth به نمایش گذاشته شود.

وی سپس با تأکید بر مزّیت اقتصادی طرح استارت‌آپ روستایی افزود: مهم‌ترین هدفی که در پی برگزاری چنین طرحی وجود دارد اشتغال‌زایی است که به نظر می‌رسد با استقبال خوبی نیز روبه رو شود.

مدیرکل روستایی استاندار تهران همچنین بیان کرد: دومین هدف در برپایی روز استارت‌آپی استان تهران ارائه خدمات در قالب دولت الکترونیک در مواقع بحرانی و غیرقابل پیش‌بینی است که در چنین شرایطی سطح دسترسی به خدمات در قالب یک مجموعه کامل در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد.

پرندوار در ادامه با اشاره به ضعف دسترسی به خدمات در روستاهای استان تهران گفت: متأسفانه روستاهای تهران از یک مشکل اساسی رنج می‌برند و آن دریافت خدمات روستایی به صورت فیزیکی است که تلاش داریم در قالب سومین هدف در اجرای طرح استارت‌آپ روستایی، استفاده از نرم‌افزارهایی مالی و جاری شهرداری‌ها را در حوزه دهیاری‌ها در استان تهران را نیز پیاده کنیم که امید است با هم‌اندیشی بیشتر بتوان از مزیّت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کرد.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 دي 1397
  • ساعت 13
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 88