تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397
کد 65488

محسنی بندپی: هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید برای حل مسائل اجتماعی وارد نشده است

استاندار تهران گفت: نباید در صدا و سیما فقط شاهد بیان مسائل سیاسی باشیم، و هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیرو امید و وزیر کشور آن برای حل مسایل اجتماعی وارد نشده است .
به گزارش خبرنگارپايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، انوشيروان محسني بندپي استاندار تهران در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی استان تهران گفت:  در شکل گیری سازمان های مردم نهاد و توجه به نگاه اجتماعی در آسیب های اجتماعی به اعطای مجوز بسنده شده و باید در شناسایی میزان دغدغه مندی سازمان های مردم نهاد در موضوعات آسیب های اجتماعی بیشتر توجه کرد.
 
وی افزود: موضوع اجتماعی کردن مواجهه با آسیب های اجتماعی را نباید فراموش کرد و در کشورهای پیشرفته انجمن های داوطلبانه و نیکوکارانه نقش مهمی در برنامه ریزی ها به عهده دارند.
 
استاندار تهران در ادامه سخنانش علاوه بر اهمیت سازمان های مردم نهاد، به نقش صدا و سیما در موضوع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: نباید در صدا و سیما فقط شاهد مسائل سیاسی باشیم، و هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیرو امید و وزیر کشور آن برای حل مسایل اجتماعی وارد نشده است .
محسنی بندپی تصریح کرد: اگر نسبت به آینده فرزندان دغدغه داریم باید نسبت به شیوع اعتیاد و کاهش سن آن حساسیت داشته باشیم.
 
وی با تاکید براینکه شرح وظايف نهادها و سازمان ها برای ساماندهی آسیب های اجتماعی مشخص و احصاء شده است، تاکید کرد:  وظیفه همه دستگاه ها از آموزش و پرورش و نيروي انتظامي تا  قوه قضاييه، بهریستی و شهرداری در این موضوع مشخص است.
استاندار تهران با انتقاد از اینکه دانشگاه های علوم پزشکی در موضوع درمان موارد ارجاعی و جذب شده به خوبی اقدام نمی کنند عنوان کرد:  در حوزه درمان از سوی  دانشگاه هاي علوم پزشكي هيچ همكاري شاهد نيستيم.اگر فرد جذب شده معتاد تشخيص داده نشود، سالمند هم نباشد اما نیازمند باشد کمیته امداد اعلام همکاری و کمک کرده است اما در مواردی که فرد جذب شده نه معتاد است،نه سالمند و نه معتاد وفقط بیماری دارد دانشگاه های علوم پزشکی متاسفانه نمی پذیرند.
 
محسنی بند پی با بیان اینکه صدا و سیما در موضوع آسیب های اجتماعی اعتیاد و تکدی گری باید وارد شود تصریح کرد: اقدامات فرهنگی و تبلیغی از سوی صدا و سیما نیاز است تا با تهیه برنامه های اثرگذار و فرهنگ ساز با سازمان های مسئول در بخش آسیب های اجتماعی همکاری کنند.
 
وی در ادامه سخنانش دودستگاه  بهزيستي وشهرداري را از جمله دستگاه های صف در موضوع آسیب های اجتماعی دانست و تاکید کرد: قوه قضاييه در موضوع الگوي دادگاه درمان مدار و ثبت طلاق الکترونیکی همکاری داشته است که شاهد آثار مثبتی با این اقدامات در جامعه هستیم.  
 
استاندار تهران گفت: در بهزیستی در سال گذشته یک میلیون نفر نیازمند پشت نوبتی در نوبت قرار داده شد و افرادی که توان مالی کمتر از مستمری دارند برای دو هزار نفر تا 60 درصد حداقل حقوق تامین می شود.
 
محسنی بندپی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه براي جذب كودکان كار و خيابان تا ٢٨ دي ماه فضاهاي فيزيكي مورد نیاز باید معرفی شود افزود:با همكاري قوه قضاييه اين اجازه داده شد تا با استفاده از احكام قضايي اگرکودک کار و متکدی بيش از سه باربا يك ويژگي پذيرش شود سلب حضانت موقت مي شود.
 
وی در پایان تاکید کرد: پس از تعيين ظرفيت با كمك سازمان هاي مردم نهاد به سرعت نحوه پذيرش اين افراد مشخص می شود تا ازسطح زمين به  زيرزمين نروند به این معنا که براي مواجهه با كودكان كاربايد در سطح ،موضوعات رفع شود و به پنهان كاري ازسوي كودكان كار تبديل نشود.
 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 59