تاریخ : چهارشنبه 19 دي 1397
کد 65486

مطرح کرد

فرماندار پیشوا: توسعه مراکز آموزشی و انتظامی پیشوا ضروری است

فرماندار پیشوا توسعه مراکز آموزشی برای امر تعلیم و تربیت و تأمین فضاهای موردنیاز نیروهای نظامی و انتظامی را در این شهرستان ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پیشوا، حسین عباسی در آئین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا با اشاره به فرمایشات حضرت امام جعفر صادق(ع)، امنیت، عدالت و رفاه را سه نیاز ضروری هر جامعه‌ای دانست و گفت: امنیت، اساس و پایه هر جامعه‌ای است و این مقوله در نظام جمهوری اسلامی که برگرفته از احکام الهی و مبتنی بر رأی و نظر مردم است از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است.

وی افزود: امروز و در دورانی که تنش‌ها و التهابات اکثر کشورهای منطقه را فراگرفته، ایران اسلامی به برکت خون شهدا، تدابیر امام راحل(ره)، رهبری‌های مقام معظم رهبری و مجاهدت‌های نیروهای نظامی و انتظامی در مقوله امنیت که اساس و پایه همه حرکت‌ها و پیشرفت‌هاست از وضعیت مناسب و مطلوبی برخوردار است.

عباسی بابیان اینکه امروز همه متولیان عرصه امنیت، صادقانه و دلسوزانه در جهت بسط این مؤلفه مهم در جامعه تلاش می‌کنند، افزود: رویکرد نیروی انتظامی در جهت اجتماعی کردن مقوله امنیت، از اقدامات قابل‌توجه این نهاد است و این نگاه باعث شده تا تأثیر این نهاد بیشتر و با نگاه فرهنگی و مدبرانه نتایج مطلوب‌تری حاصل شود.

فرماندار شهرستان پیشوا خاطرنشان کرد: پیشوا، شهرستانی حساس و ویژه بوده و به لحاظ روحیه و تفکر انقلابی مردم و وجود بقعه متبرک امامزاده جعفر بن موسی الکاظم(ع) از اهمیت خاصی در میان شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران برخوردار است.

وی افزود: هم‌جواری فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران با مرکز فرماندهی انتظامی پیشوا از جهتی برای نیروهای نظامی و انتظامی در این شهرستان قوت قلب بوده و مسیر را برای آنان هموار می‌کند و از جهت دیگر موجب رصد مسئولان عالی‌رتبه بر عملکرد نیروهای نظامی در این منطقه می‌شود و این مهم افزایش دقت و احساس مسئولیت هر چه بیشتر سبزپوشان نیروی انتظامی در شهرستان پیشوا را می‌طلبد.

وی بابیان اینکه همگرایی و تعامل خوبی در شهرستان پیشوا برقرار است، بیان کرد: تأمین اماکن آموزشی برای امر تعلیم و تربیت و اماکن موردنیاز نیروهای نظامی و انتظامی دو موضوعی است که در شهرستان پیشوا اهمیت ویژه‌ای دارد.

عباسی افزود: آموزش‌وپرورش وظیفه انسان‌سازی و پرورش نیروهای آینده کشور را بر عهده دارد و هرسال باید سه مدرسه در پیشوا ساخته شود تا نیازهای این نهاد تأمین گردد که با همفکری مسئولان شهرستانی و استانی پیگیری می‌کنیم تا امکانات موردنیاز در حوزه تعلیم و تربیت منطقه تأمین گردد.
 
عباسی نشست‌های مردم و مسئولان را یکی مأموریت‌های مهم شهرستان دانست و با تأکید بر حضور مدیران در این برنامه‌ها، گفت: اولین نشست صمیمی و پرسش و پاسخ مردم و مسئولان در هفته گذشته در شهرک 15 خرداد برگزار شد و دومین نشست نیز سه‌شنبه‌شب هفته جاری با حضور مدیران شهرستان در مسجدالاقصی محله کهنک برگزار خواهد شد.

وی در ادامه، انتصاب احمدرضا کاکاوند را به‌عنوان سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان پیشوا تبریک و از زحمات مصطفی علیزاده فرمانده سابق، قدردانی کرد.
آلبوم تصاویرفرماندار پیشوا: توسعه مراکز آموزشی و انتظامی پیشوا ضروری است

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 19 دي 1397
  • ساعت 12
  • توسط فرمانداری پیشوا فاطمه میرزائی
  • تعداد بازدید 28
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری پیشوا