تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397
کد 65425

استان تهران رتبه اول کشور را بر اساس شاخص های (IDI) توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد

مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با بیان اینکه 16 شهرستان و 42 شهر استان تهران دارای دسترسی یه اینترنت پرسرعت پهن باند هستند، عنوان کرد:استان تهران از نظر شاخص های (IDI) توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات رتبه اول کشور را دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران در جلسه شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بامحسنی بندپی استاندار تهران با بیان عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح ملی و استانی اقدامات دولت های یازدهم و دوازدهم در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و استان را کم نظیر خواند. وی با بیان اینکه استان تهران بر اساس شاخص های (IDI) توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات رتبه اول کشور را داراست گفت: از 16 شهرستان و 42 شهر استان همه دارای اینترنت پرسرعت پهن باند و پوشش مناسب تلفن همراه هستند.

رضایی یادآور شد : در استان تهران روستای فاقد ارتباط نداریم و همه روستاهای داری سکنه از خدمات ارتباطی برخوردار هستند، وی با بیان اینکه از مجموع 668 روستای دارای سکنه در استان 619 روستا تحت پوشش همراه اول و 521 روستا داری پوشش ایرانسل است. عنوان کرد: با راه اندازی سرویس رومینگ مناطقی که فقط پوشش یک اپراتور را داشته اند امروز پوشش هر سه اپراتور را دارند. وی روستاهای داری اینترنت پرسرعت از محل اعتبارات USO را 482 روستا بیان کرد و گفت: در فاز دوم  125 روستای دیگر در دست اقدام است.

رضایی با تشرح اقدامات وزارت متبوع در خصوص شبکه ملی اطلاعات و دولت الکترونیکی خواستار حمایت استاندر از توسعه دولت الکترونیکی در استان شد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 18 دي 1397
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 31