تاریخ : يکشنبه 16 دي 1397
کد 65276

فرماندار ملارد در برنامه تهران 20 سیما، برنامه ریزی های پیش روی این شهرستان را تشریح کرد

توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد با حضور در برنامه تهران 20 شبکه پنج سیما از وضعیت شهرستان در بخش های مختلف درمانی،آسیب های اجتماعی،آموزشی،عمرانی و سایر بخش ها با شهروندان این شهرستان و استان تهران سخن گفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،فرماندار ملارد در این حضور با اشاره به جمعیت 400 هزار نفری این شهرستان گفت: شهرستان ملارد در غربی ترین نقطه استان تهران با وسعتی بالغ بر 900 کیلومتر مربع دارای 2 بخش به نام های  ملارد و صفادشت و 4 دهستان واقع شده است. وی افزود: ملارد 32دومین شهرستان پرجمعیت کشور و 6 مین شهرستان پرجمعیت استان تهران می باشد که در طول چهل ساله انقلاب اتفاقات خوبی از جمله تشکیل دو شهر ملارد و صفادشت تشکیل شده است. نماینده عالی دولت در شهرستان ملارد تصریح کرد: این شهرستان در تقسيمات كشوري يكي از بخشهاي شهرستان شهریار محسوب ميشد که در سال 1388 براساس مصوبه هيئت دولت با انتزاع از شهرستان شهریار به شهرستانی مستقل ارتقاء یافت. وی با اشاره کاستی ها و زیر ساخت های ضعیف این شهرستان تصریح کرد: ملارد در 40 کیلومتری مرکز پایتخت قراردارد و یکی از شهرستانهای محروم  استان تهران می باشد، ما برای به حداقل رساندن مطالبات مردمی توجه بیشتر مسئولانی استانی را خواستاریم.

وی در خصوص مطالبه اصلی و به حق شهروندان این شهرستان در خصوص ساخت بیمارستان گفت: در جریان سفر  هیئت دولت به این شهرستان، یکی از مطالبات به حق مردم  شریف ملارد، ساخت بیمارستان بود که در این سفر رئیس جمهوردستور ساخت بیمارستان 162 تختخوابی ملارد را صادر کرد. فرماندار ملارد با اشاره به  پیشرفت 60 درصدی این پروژه افزود: با توجه به واگذاری این بیمارستان از اداره کل راه و شهرسازی به دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت سرعت کار در این پروژه شتاب گرفته است و مذاکراتی با پیمانکار پروژه برای دو شیفته نمودن (شبانه روزی) از سوی پیمانکار پروژه و با حضور مستمر تیم های کارشناسی، نظارتی و اجرایی انجام شده است. نماینده عالی دولت تصریح کرد: با توجه به پیش بینی ها و وعده های داده شده از سوس دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت و درمان، تا پایان سال 1398 شاهد بهره برداری از این پروزه خواهیم بود.

فرماندار ملارد در خصوص شکایت شهروندان این شهرستان مبنی بر جولان سگ های ولگردگفت: با توجه به دستورالعمل صادره از سوی استانداری تهران می بایست طرح کنترل جمعیت سگ های ولگرد از طریق زنده گیری و عقیم سازی انجام شود. وی افزود: به منظور رفع مشکلات موجود و نگرانی و تأمین امنیت شهروندان زنده گیری سگ های ولگرددر سطح شهرها و روستاهای این شهرستان در برنامه کوتاه مدت در حال انجام است. فرماندار ملارد با اشاره به پیگیری این موضوع در جلسات مختلف این شهرستان تصریح کرد: کارگروهی به نام ساماندهی حیوانات ناقل بیماری در شهرستان به ریاست فرماندار فعال می باشد و براساس مصوبه اخیر این کارگروه مدیریت شهری مرکز شهرستان ظرف دوماه آینده این مرکز را به بهره رداری خواهد رساند.

توکلی کجانی در ادامه  با اشاره به مشکلات اقتصادی حاکم و مهاجرت خانواده ها به حاشیه تهران گفت: جمعیت دانش آموزی در این شهرستان رو به افزایش می باشد و بر اساس سرانه جمعیتی، باید ۲۶۰ کلاس درس در سطح شهرستان ملارد ساخته شود. وی افزود: اگر ساخت این مدارس تا پایان برنامه ششم محقق نشود مشکلات زیادی را در پی خواهد داشت و بر هیمین اساس استاندار محترم تهران تصمیمات لازم را برای نحوه ایجاد این مدارس توسط خیرین و سازمان نوسازی مدارس را ابلاغ نموده است.

توکلی کجانی فرماندار ملارد در خصوص کمبود سرانه ای ورزشی دراین شهرستان گفت: در دو ماه اخیر استادیوم5 هزار نفری و دو سوله ورزشی توسط وزیر محترم ورزش و جوانان و استاندار محترم تهران به بهره برداری رسید و تلاش می کنیم با توجه به واریز اعتبارات ارزش افزوده به حساب  شهرداری ها و دهیاری های شهرستان، چندین سوله ورزشی دیگر در سطح شهرستان ساخته شود. وی در خصوص علت وضعیت نامناسب زمین چمن مجموعه شهید ثمری گفت:زمین چمن شهید ثمری متعلق به آموزش و پرورش به دلیل اینکه چمن طبیعی آن از بین رفته بود و تصمیم بر این بود از چمن مصنوعی استفاده شود، اما با توجه به کمبود اعتبارات این امر محقق نشد، در تلاش هستیم ظرف مدت شش ماه پس از تامین اعتبار از سوی ( آموزش و پرورش یا مدیریت شهری) این مشکل را حل نمائیم. وی در خصوص شکایت یکی از شهروندان از نبود نظارت بر استخرهای ورزشی افزود: ملارد دارای یک استخر دولتی و 5 استخر خصوصی می باشد که شبکه بهداشت و درمان با حساسیت کامل بر این اماکن نظارت دارد و سلامت مردم از اولویت های مسئولان این شهرستان می باشد.

فرماندار ملارد در ادامه از تصویب طرح تکمیلی راه اندازی خطوط ریلی اتصال شهریار-قدس-ملارد-صفادشت -فردیس- کرج در استانداری تهران خبرداد و گفت: اگر بخش خصوصی برای این پروژه سرمایه گذاری کند یقین داریم در 3 سال آینده شاهد بهره برداری این پروژه باشیم.

توکلی کجانی در خصوص گلایه شهروندان از  نبود پایانه برون شهری در مرکز این شهرستان گفت: ملارد با توجه به این که خوابگاه شهر تهران می باشد و شاغلان بسیار زیادی در روز از این شهرستان به سمت شهر تهران عزیمت دارند، مدیرت شهری ملارد تمهیدات لازم را برای احداث یک پایانه جامع و کامل را در دستور کار خود قرارداده است و این موضوع نیز از طریق شورای ترافیک شهرستان در حال پیگیری است و با توجه به پیش بینی های صورت گرفته ظرف مدت یکسال آینده شاهد بهره برداری از این پروژه نیز خواهیم بود.

فرماندار ملارد در خصوص مشکلات مطرح شده در خصوص پروژه مسکن مهر صفادشت اظهارداشت: پایه گذاری مسکن مهر 14500 واحدی در بخش صفادشت، یک تصمیم غلط بوده و مشکلات زیادی را برای افزایش سرانه ها ایجاد کرده است. وی افزود: ما باید برای ساخت یک پروژه مثل کتابخانه یا مدرسه کوه را بشکافیم که این امر علاوه بر زمان اعتبارات زیادی را می خواهد. فرماندار ملارد اظهارداشت: تاکنون متقاضیان در 6 هزار واحد از این پروژه را ساکن شده اند و تصمیمات خوبی برای ایجاد سرانه های ورزشی، مذهبی، درمانی و آموزش مسکن صفادشت گرفته شده است. نماینده عالی دولت در شهرستان ملارد افزود: در حال حاضر با توجه به توافقاتی که بین مسکن و شهرسازی و شهرداری  صفادشت صورت گرفت، دو مدرسه در مسکن مهر صفادشت ساخته و تحویل داده شده است و دو مدرسه دیگر توسط مدیرت شهری صفادشت در حال ساخت می باشد. پارک، زمین ورزشی و کلانتری نیز توسط شهرداری صفادشت درحال آماه سازی می باشد.

توکلی کجانی در خصوص کمبود آب شرب و کشاورزی در این شهرستان گفت:با توجه به اینکه حق آبه ای از سد کرج به این شهرستان داده می شد محقق نشد و تامین آب شرب سطح شهرستان ملارد از طریق چاه تامین می گردد. جلسات متعددی با مدیران آب و فاضلاب شهری و روستائی برگزار شده و تصمیماتی برای حفر چندین چاه دیگر اتخاذ گردیده و تلاش می کنیم که کمبود آب شرب را جبران کنیم.

فرماندار ملارد در خصوص  اجرای شبکه شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب شهری ملارد گفت: اجرای این پروژه به طول 40 کیلومتردر حال انجام است و بر اساس قولی که داده شده تا یکسال دیگر لوله گذاری و اقدامات دیگر نیز انجام خواهد شد. 
 
آلبوم تصاویرفرماندار ملارد در برنامه تهران 20 سیما، برنامه ریزی های پیش روی این شهرستان را تشریح کرد

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 دي 1397
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ملارد
  • تعداد بازدید 56
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری ملارد