تاریخ : شنبه 15 دي 1397
کد 65222

دستگاه های خدماتی و امدادی بخش رودهن در آمادگی کامل قرار دارند

بخشدار و رئیس کمیته بحران بخش رودهن اعلام کرد: با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه جدید بارشی و شدت برف و کولاک در سطح کشور طی هفته جاری، تمام دستگاه های خدماتی و امدادی سطح بخش در آمادگی کامل قرار دارند.
به گزارش روابط عمومی بخشداری رودهن؛ حمیدرضا ذوالفقاری گفت: همه دستگاه از جمله شهرداری ها، دهیاری ها، مراکز درمانی و بهداشتی دولتی و خصوصی، ادارات آب، برق، گاز، مخابرات، راهداری و حمل و نقل جاده ایی، کلانتری ها، راهنمایی و رانندگی و پلیس راه و پایگاه های امداد و نجات هلال احمر چناران و آبعلی زیر نظر کمیته بحران بخش رودهن آمادگی کامل برای مقابله با بارش احتمالی برف و امداد رسانی در حوزه های مختلف را به هموطنان را دارند.
 
بخشدار و رئیس کمیته بحران بخش رودهن با بیان اینکه در برف روز پنجشنبه هفته گذشته تمام دستگاه تقریبا به وظایف خود به خوبی عمل کردند گفت: در کنار مسئولان، مردم نوع دوست بخش رودهن که از امکانات نقلیه مناسبی برخوردار بودند در جاده ههای هراز و فیروزکوه و معابر سطح شهر به کمک دیگر همشهریان و هموطنان رفتند که جای تشکر و قدردانی دارد.
 
ذوالفقاری با بیان اینکه در زمان بارش برف، بازدید های مستمری از نقاط مختلف بخش و جاده های منتهی به بخش رودهن صورت گرفت افزود: شدت برف و برودت هوا طی چند روز گذشته به حدی بود که مدارس ابتدایی و پیش دبستای بخش رودهن در روز شنبه 15 دی ماه  تعطیل اعلام شد.
 
رئیس کمیته بحران بخش رودهن ادامه داد: طی هماهنگی با مساجد و حسینیه های سطح  شهرهای رودهن وآبعلی،در هنگام بارش برف و مسدود شدن جاده های هراز و فیروزکوه برخی مسافران در این اماکن اسکان داده شدند.
 
ذوالفقاری با بیان اینکه بخش رودهن یک منطقه کوهستانی است گفت: باید تمهیدات لازم در مجموعه درون شهری به ویژه ستاد برف روبی توسط شهرداری‌ها انجام و نسبت به پاکسازی معابر و کوچه ها با تمام تجهیزات و امکانات اقدام فوری گردد تا شهروندان با مشکل روبرو نشوند.
 
بخشدار و رئیس کمیته بحران بخش رودهن در پایان، توجه به نکات ضروری و ایمنی پلیس را مهم دانست اظهار داشت: هموطنان عزیز قبل از ورود به جاده های هراز و فیروزکوه در حوزه استحفاظی استان تهران و بخش رودهن حتما از وضعیت جوی و جاده ها با خبر شوند ضمن اینکه شهروندان عزیز از تردد غیر ضروری درسطح شهرها و روستاها در هنگام بارش برف خودداری کنند.
 

 
  • نوشته شده
  • در شنبه 15 دي 1397
  • ساعت 13
  • توسط بخشداری رودهن - استان تهران
  • تعداد بازدید 903