Aa
جمعه 13 تير 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 11 آبان 1393
کد 6513

ناجي: كشاورزي، زيربناي مهم در خودكفايي كشور است

فرماندار بهارستان با بیان اینکه سرشماری عمومی کشاورزی از 5 مهر آغاز شده و تا 18 آبان درسراسر کشور و نیز شهرستان بهارستان انجام می‌شود، گفت: مجموعه بخش کشاورزی، زیربنای مهم در تامین مواد غذایی و خودکفایی کشور محسوب می شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،  ناجی از تفکیک و تغییر کاربری اراضی کشاورزی به صنعتی، مسکونی، تجاری و خدماتی به دلیل افزایش جمعیت، خشکسالی و کمبود منابع آبی به عنوان چالش های اصلی کشاورزی در سطح کشور نام برد و اضافه کرد: سرشماری عمومی کشاورزی می تواند بسترساز حفظ منابع آب و خاک باشد.

فرماندار بهارستان، روند اجرای طرح سرشماری در این شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با اقدامات و تلاش های صورت گرفته پیش بینی می شود این طرح تا 18 آبان ماه تکمیل و به پایان برسد.

ناجی خاطرنشان کرد: این سرشماری صرفا با هدف جمع آوری اطلاعات دقیق از بخش کشاورزی صورت می گیرد که نتایج آن در برنامه ریزی های مسوولان و نیز رفع کمبودهای این بخش بسیار موثر است و با توجه به ظرفیت های مطلوب بخش کشاورزی، ادامه سرشماری در فرصت باقیمانده اجرا خواهد شد.

وی افزود: ستاد سرشماری شهرستان شامل عوامل اجرایی، آمارگیر، عوامل ستادی، کارشناسان فنی و کارشناسان نقشه است که تاکنون حدود چهار هزار و 198 مکان را مورد سرشماری قرار داده اند.

بر اساس این گزارش از مجموع 4198 مکان فهرست شده و 2286 خانوار فهرست شده تا 6 آبان سال جاری حدود 202 بهره بردار کشاورزی ـ که 4 مؤسسه و 156 بهره بردار و 42 بهره بردار غیر ساکن را  شامل می شود ـ شناسایی شده و پرسشنامه مورد نظر را تکمیل نمودند.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 آبان 1393
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری بهارستان
  • تعداد بازدید 135