Aa
چهارشنبه 18 تير 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 11 آبان 1393
کد 6504

خوانساري: هیأت های عزداری شور حسینی را به شعور و معرفت حسینی تبدیل كنند

فرماندار ورامین گفت : هیأت های عزاداری باید در برگزاری مجالس عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) شور حسینی را به شعور و معرفت حسینی تبدیل كنند تا راه و مسیر حرکت جامعه به ویژه جوانان به سمت خیر و صلاح به درستی ترسیم شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،محسن خوانساری در جریان بازدید از هیأت های مذهبی شهرستان ورامین اظهار داشت : حضور در محافل عزاداری اهل بیت (ع) و مشاهده خیل عظیم جوانان و ارادتمندان موجب می‌شود تا مسوولین نظام مقدس جمهوری اسلامی جهت خدمت بهتر و بیشتر به مردم انگیزه بیشتری پیدا کنند.

وی افزود : امروزه دشمنان اسلام، انقلاب اسلامی ملت ایران و شیعیان تمام تلاش و امکانات خود را به کاربسته‌اند تا به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت صدمه وارد كنند و دشمنی آنان با نظام مقدس جمهوری اسلامی به آن دلیل است که ایران اسلام ناب محمدی را زنده نگاه داشته است .

وی بیان داشت: مایه مباهات و افتخار ایران اسلامی است که حضور خیل عظیم جوانان در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان باعث ارتقاء فرهنگ دینی جامعه شده ولی باید دقت داشت که شور حسینی در عزاداری ها باید به شعور و معرفت حسینی تبدیل شود تا بتواند راه را برای تعالی جامعه روشن كند.

وی تصریح کرد: امروز شاهدیم که به واسطه برپایی مجالس عزاداری امام حسین (ع) بسیاری از افراد به دین مبین اسلام گرایش پیدا کرده اند و این امر موجب هراس استکبار جهانی و دشمنان اسلام شده است زیرا شیعه تکیه بر باورها و ارزش های قیام عاشورا دارد که به ما آموخته هیچ گاه سر تعظیم در برابر ظلم خم نکنیم و در برابر زیاده خواهی بدخواهان ایستادگی نمائیم .

وی با اشاره با برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرستان ورامین گفت: تمامی امکانات شهرستان ورامین در جهت برگزاری مراسم باشکوه این روزهای عزیز در خدمت عزاداران حسینی است و تلاش می شود تا با برنامه ریزی مناسب ، مراسمی در خور شأن و جایگاه خاندان عصمت و طهارت در شهرستان ورامین برگزار شود.
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 آبان 1393
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ورامین
  • تعداد بازدید 160