تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 63466

انتقاد حسن‌ بیگی از عملکرد صداوسیما در قبال مقابله با بی‌سوادی

سرپرست استانداری تهران با انتقاد از عملکرد رسانه‌ ملی در قبال حوزه مقابله با بیسوادی گفت: این رسانه در گذشته به خوبی در این امر ورود کرده بود و در حال حاضر، متاسفانه عملکرد خوبی را از ناحیه آن شاهد نیستیم.


به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران در حاشیه نشست فرمانداران شهرستانهای استان با تاکید بر لزوم مقابله با بیسوادی اظهار داشت: در گذشته برای تعریف سواد در اجتماع، توانای خواندن و نوشتن را ملاک قرار می‌دادند، اما در شرایط فعلی و با تغییر مناسبات جامعه به عنوان نمونه تعریفی که اکنون سازمان یونسکو از بارزه‌های سواد در جامعه ارائه داده؛ فردی که دارای قدرت تغییر باشد، باسواد شناخته می‌شود.

وی افزود: اکنون شاخص ها در حوزه سواد آموزی چه در وجه بین‌المللی و چه در حوزه داخلی، تغییر کرده و ما باید بر جمعیت گسترده‌ای، جهت کسب سواد در اجتماع سرمایه گذاری کنیم.

حسن‌بیگی همچنین در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد صداوسیما در این حوزه نیز خاطرنشان کرد: سازمان صداوسیما در گذشته برای مقابله با بی سوادی به گونه‌ای خوبی ورود کرده بود، ولی اکنون عملکرد این سازمان در این حوزه نزدیک به صفر است.

 مقام عالی دولت در استان تهران ادامه داد: این در حالی است که می توان با انعقاد تفاهم نامه‌هایی در قالب ساخت و پخش انیمیشن و سایر شیوه‌ها خانواده ها را دعوت به سواد آموزی و تحصیل کرد. بر این اساس، اگر خوب تبلیغ کرده و از روش‌های نوین فرهنگی برای جذب استفاده کنیم، خانواده‌ها به خودی خود برای ورود به حوزه تحصیل، رغبت بیشتری نشان خواهند داد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم توجه و نگاه جدی‌تر مسئولان بر امر تحصیل و سواد آموزی عنوان داشت: اگر همان تلاش و جدیت دهه‌های هفتاد و هشتاد را برای ترغیب افراد بازمانده از تحصیل به سواد آموزی داشتیم امروز می‌توانستیم، ریشه کن شدن بیسوادی را در ایران اعلام کنیم.

 حسن بیگی تاکید داشت: شورای آموزش و پرورش از اهمیت بالایی برخوردار بوده و از همین رو، فرمانداران باید و اهتمام و توجه ویژه‌ای برای این شورا اختصاص دهند. چراکه آنچه در آموزش و پرورش رخ می‌دهد، می‌تواند در همه شاخص‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگ جامعه تاثیرگذار بوده و نقش اساسی را در توسعه کشور ایفا کند.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • ساعت 15
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 46