تاریخ : يکشنبه 11 آذر 1397
کد 63247

بابایی: روابط عمومی یاور اصلی مدیریت سازمان است

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران در تشریح اهمیت نقش و جایگاه روابط عمومی در سازمان اظهار داشت: روابط عمومی یاور مدیر عالی سازمان است و در اعتمادسازی نقش مهمی دارد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قرچک، امین بابایی در جلسه انتخابات هیئت رئیسه روابط عمومی های شهرستان قرچک که با حضور فرماندار و مسئولان روابط عمومی ادارات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، از منظر و نگرش علمی به جایگاه روابط عمومی پرداخت و افزود: روابط عمومی در جهان بعنوان پایگاه مدیریتی اصلی تعریف می شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله جهانی شدن اشاره کرد و بر استفاده از ظرفیت رسانه ها تأکید کرد.

این مسئول عنوان کرد: نگاه سنتی در مدیریت، هنوز رابط عمومی را یک جایگاه خدماتی می داند که صرفاً برای نصب پلاکارد، توزیع بروشور و تهیه عکس فعالیت دارد اما روابط عمومی دارای جایگاه والایی است که برای اعمال سیاست ها، تأمین نیاز عمومی مردم، ایجاد امنیت خاطر آنها و همچنین پیشبرد سیاست های فردی که مبتنی بر ارزشهای ناب انسانی و اسلام ناب محمدی(ص) است ایفای وظیفه می کند.

بابایی از مسئولان روابط عمومی ها خواست تا به جایگاه خود ایمان و اعتقاد داشته باشند و همچنین خاطرنشان کرد: روابط عمومی محل هنرمندی مسئولان مربوطه بوده و شالوده آن عشق است.

وی  خطاب به مدیران روابط عمومی ها گفت: جایگاه روابط عمومی را کوچک نشمارید، کوچک انگاری و ساده انگاری برای این حوزه سم است.

سرپرست  روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران به ضرورت تعامل سازنده روابط عمومی با خبرنگاران اشاره کرد و افزود: روابط عمومی از ظرفیت پر توان خبرنگاران بعنوان بازوان اجرایی کمک بگیرد.

نقادی همراه با پیشنهادات سازنده باشد

وی همچنین به مقوله نقد و نقادی اشاره ای داشت و نقدی را سازنده دانست که در کنارش پیشنهادات سازنده ارائه شود.

بابایی یادآور شد: سه اصل آمایش، پایش و پالایش باید در سیستم کاری روابط عمومی مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری تهران در ادامه و پس از استماع نظرات برخی مسئولان روابط عمومی ها، اشاره ای به شرایط فعلی فضای مجازی و وجود کانال های فراوان غیر رسمی داشت و گفت: اگر روابط عمومی خوراک خبری مطلوب و در خور شأن نیاز جامعه تولید کند، مخاطب نیازی به استفاده از کانالهای غیررسمی ندارد چرا که برخی از این کانالها بجای ترویج فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی به فرافکنی دست زده و به عارضه ای برای عرصه اطلاع رسانی مبدل شده اند.

وی تأکید کرد: یکی از مشکلات و چالشهای دولت یازدهم و دوازدهم اطلاع رسانی نامطلوب خدمات است که بایستی خروج از این وضعیت با همت و تلاش مسئولان روابط عمومی ها صورت گیرد.
آلبوم تصاویربابایی: روابط عمومی یاور اصلی مدیریت سازمان است

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 آذر 1397
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قرچک
  • تعداد بازدید 105
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قرچک