تاریخ : يکشنبه 11 آذر 1397
کد 63230

دومین نشست دوره ای دهیاران بخش فشافویه برگزار شد

دومین نشست دهیاران بخش فشافویه با محوریت میراث فرهنگی و گردشگری به ریاست فیض الله امامی بخشدار و با حضور رحیم زاده رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان ری و با شرکت همه دهیاران بخش در محل دهیاری کلین برگزار گردید.
امامی بخشدار فشافویه با اشاره به دستور کار جلسه با موضوع میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در بخش فشافویه آثار باستانی و فرهنگی فراوانی وجود دارد که باید با مرمت و باسازی آنان در جذب توریست و گردشگری که به رونق اقتصادی منطقه می انجامد، تلاش کرد.
وی به وجود قلعه بسیار زیبا در زیوان اشاره کرد و افزود؛ از رییس اداره میراث فرهنگی خواستاریم با معرفی سرمایه گذران بخش خصوصی در نجات این قلعه که روز به روز در حال ویران شدن است، همکاری لازم را داشته باشند که ضمن مرمت و بازسازی آن، تبدیل به قلعه بوم گردی منطقه با بیش از حدود یکصد اتاق  شود که قطعاً مسافران خارجی فراوانی را به خود جذب خواهد کرد.
در ادامه بخشدار فشافویه مجموعه ورزشی تنیس خانلق  را مجموعه ای بی نظیر، نه تنها در استان و کشور بلکه در منطقه خاورمیانه دانست و تاکید کرد هتل این مجموعه باید باید با معماری بومی و ایرانی اسلامی ساخته شود.
همچنین امامی وجود یخچال طبیعی و خانه انبار کلین را از ظرفیت های این روستا دانست و تاکید کرد با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان نسبت به ایجاد مجموعه اقامتی سنتی با هدف گردشگری اقدام گردد.
لازم به ذکر میباشد در این نشست برگزاری همایش بزرگ شیخ کلینی با چاپ کتابچه مجموعه مقالات به تصویب رسید.
 
آلبوم تصاویردومین نشست دوره ای دهیاران بخش فشافویه برگزار شد

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 11 آذر 1397
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 1182
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری